• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Niedziele handlowe wracają? Wiceminister rozwoju ogłasza ważną wiadomość.

Zakaz handlu w niedziele nie od dziś wzbudza kontrowersje i uprzykrza życie wielu obywatelom. Czy sytuacja związana z koronawirusem wpłynie na zmianę decyzji w tej sprawie?

Co z handlem w niedziele?

Niedziele handlowe od długiego czasu wzbudzają sprzeciw wielu osób. Należą do nich nie tylko klienci, ale także przedstawiciele wielu branży handlowych. Jeszcze w zeszłym roku, w każdym miesiącu mogliśmy liczyć na jedną taką niedzielę. W tym roku były to tylko kilka wyznaczonych dat - zazwyczaj w okolicach ważnych świąt lub wakacji. Rząd zmierza do tego, by całkowicie wyeliminować niedziele handlowe. Teraz sytuacja się zmienia. Pandemia koronawirusa wpływa na wiele czynników gospodarczych. Polska Organizacja Handlu oraz Polska Izba Handlu apelują o natychmiastowe zlikwidowanie zakazu handlu w ten dzień.

Zakaz handlu jest niebezpieczny?

Koronawirus zmusił rządzących do wprowadzenia wielu obostrzeń i ograniczeń. Jedno z nich dotyczy branży handlowej. W sklepach obowiązują limity klientów, a to ile osób wejdzie do środka zależy od powierzchni sklepowej. Ograniczenie wprowadzono głównie dlatego, żeby zwiększyć dystans pomiędzy klientami. Gromadzenie się dużych grup w jednym miejscu może być bardzo niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby liczba klientów była jak najbardziej ograniczona. Zniesienie zakazu handlu w niedziele mogłoby się przyczynić do tego, że ruch w sklepach mógłby się rozłożyć. Duża część osób, która robi zakupy w soboty, mogłaby iść do sklepu w niedzielę. Niedziele handlowe mogłyby też poprawić sytuację w handlu, która i tak jest już bardzo poważna. Wiele marek odnotowuje straty finansowe, głównie branża modowa i sieci w galeriach handlowych.

Niedziele handlowe. Jaka decyzja?

Okazuje się, że są duże szanse na to, że niedziele handlowe powrócą. Resort otwiera się na dialog, a ostateczną decyzję podjąć ma sztab kryzysowy. Wiceminister rozwoju zdaje sobie sprawę ze złej sytuacji gospodarczej spowodowanej koronawirusem, dlatego chce być otwarta na zmiany. W swojej wypowiedzi stwierdziła, że należy systematycznie monitorować sytuację epidemiczną w kraju i to od niej będzie zależało jaka decyzja zostanie podjęta. Postulaty, które przedstawiane są rządzącym to nie tylko usunięcie zakazu handlu, ale też zniesienia godzin dla seniora. Jeżeli sytuacja się nie zmieni, klienci będą mieli do dyspozycji w tym roku jeszcze tylko dwie niedziele handlowe – 13 i 20 grudnia.

Sprawdź gdzie warto zrobić zakupy!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Action
  • Tesco
  • Intermarche
  • Zakupy
  • Promocje
  • Ding poleca
  • Koronawirus
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Świąteczne miasteczko w Leroy MerlinLeroy Merlin
20 listopada - 24 grudnia 2020
Gazetka Leroy Merlin
Od poniedziałku w LidluLidl
23 - 25 listopada 2020
Gazetka Lidl
Katalog świątecznych Promocji PlusPlus
13 listopada - 24 grudnia 2020
Gazetka Plus
Świąteczna gazetka Carrefour!Carrefour
3 - 28 listopada 2020
Gazetka Carrefour
Smakuj chwile z Black Red WhiteBlack Red White
12 listopada - 24 grudnia 2020
Gazetka Black Red White
Black Week w IntermarcheIntermarche Super
24 - 30 listopada 2020
Gazetka Intermarche Super
Rossmann - Mikołajkowe inspiracjeRossmann
16 - 30 lis 2020
Gazetka Rossmann
Świąteczna gazetka Carrefour!Carrefour
3 - 28 lis 2020
Gazetka Carrefour
Katalog zabawki - sklep onlineLidl
23 paź - 24 gru 2020
Gazetka Lidl
W świątecznym nastroju w Kaufland!Kaufland
5 lis - 5 gru 2020
Gazetka Kaufland
Wnętrza w pełnym świecie - CastoramaCastorama
12 - 29 lis 2020
Gazetka Castorama
Akcesoria i dekoracje w Agata MebleAgata
12 - 28 lis 2020
Gazetka Agata

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge