Niedziela handlowa 19 marca? Czy w tym dniu otworzą się wszystkie sklepy?

Przez cały luty konsumenci nie mieli możliwości wybrania się w niedziele do ulubionych dyskontów, supermarketów czy galerii handlowych. W tym miesiącu również nie było jeszcze niedzieli handlowej. Czy wreszcie zmieni się to 19 marca? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czy w tym dniu ma obowiązywać zakaz sprzedaży we wszystkich sklepach.

Niedziela handlowa
Niedziela handlowa 19 marca? Fot. Adobe Stock.
Reklama

Czy 19 marca wypada niedziela handlowa?

Na niedzielę handlową czekamy już od wielu tygodni. W okresie przed świętami wielkanocnymi dodatkowy dzień na zakupy przydałby się w szczególności, ponieważ trzeba już zaopatrzyć się w niektóre artykuły spożywcze niezbędne do przygotowania tradycyjnych potraw i ciast, prezenty na zajączka, jak również eleganckie kreacje. Czy 19 marca nie będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkich sklepach?

Chcielibyśmy w końcu przekazać dobrą wiadomość, ale niestety kolejny tydzień z rzędu nie możemy tego zrobić. 19 marca będzie niedziela niehandlowa, w tym terminie na pewno nie otworzą się sieciówki odzieżowe w galeriach handlowych, dyskonty, supermarkety i wiele innych sklepów. Tego dnia mają działać jedynie niektóre prywatne sklepiki osiedlowe i placówki handlowe tj. Żabka czy Carrefour Express.

Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa?

W tym miejscu chcemy poinformować, że w marcu nie będzie ani jednej niedzieli handlowej. Najbliższy dzień bez zakaz handlu wypada dopiero 2 kwietnia, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy planują wybrać się na duże zakupy świąteczne dopiero na tydzień przed Wielkanocą. Sprawdź też poniżej, na kiedy zostały zaplanowane kolejne terminy z wolną sprzedażą w tym roku.

Niedziele handlowe w 2023 roku - terminy:

2 kwietnia,
30 kwietnia,
25 czerwca,
27 sierpnia,
17 grudnia,
24 grudnia.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama