Media Markt ma kłopoty. Nie odbierzesz paczki, a dane mogli wykraść hakerzy!

Media Markt to kolejna sieć zaraz obok Netto, która padła ofiarą ataku hakerskiego. Niektórzy zastanawiają się, czy ta sytuacja sprawia, że ich dane są w niebezpieczeństwie inni myślą o tym, jak wszystko wpłynie na planowane promocje z okazji Black Friday. Czego się spodziewać? Dowiedź się więcej!

Media Markt pod atakiem hakerów.
Reklama
ding ad-box placeholder

Media Markt i Saturn w zagrożeniu

Popularne sieci tuż przed Black Friday zaczęły mieć poważne problemy z atakami hakerów. Ma to związek z gorącym sezonem zakupowym, czy mowa o czystym przypadku? Biorąc pod uwagę fakt, że tym razem padło na duże firmy jak Media Markt i Saturn, które w takim okresie cieszą się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o elektronikę i AGD, można mieć wrażenie, że wszystko po to, by wprowadzić chaos i zmniejszyć poczucie bezpieczeństwa wśród klientów.

Dopiero, co informowaliśmy o Netto i utracie dostępu do instagramowego konta francuskich przedsiębiorców. @nettodk wpadło w ręce hakerów, którzy całkowicie przejęli zarządzanie kontem, chcąc wyłudzić w zamian wysoką sumę pieniędzy. Teraz okazuje się, że Media Markt również jest zagrożone. W czym tkwi główny problem?

Jakie utrudnienia czekają na klientów w Media Markt?

Z powodu ataku na Media Markt klienci nie mogą odbierać i zwracać paczek zamówionych online. W placówkach całkowicie zerwano połączenie z internetem, by bazy danych nie zostały doszczętnie splądrowane. Sprzedawcy nie mogą wysłać też produktów do domów klientów. Nie działa nic co, wymaga użycia sieci. Atak cyber przestępców odczuwalny jest także w Polsce, a dostęp do usług stał się ograniczony. Klientów informuje się o tym, że problemy mają być natychmiast naprawiane i że podjęto prace w tym kierunku.

Dlaczego taki atak jest niebezpieczny nawet dla klientów? Głównie chodzi o dane osobowe przechowywane w bazach sklepów. Media Markt to sieć bardzo popularna i trudno znaleźć osobę, która choć raz nie miałaby okazji zrobić tam zakupów. Oznacza to, że ślad po nas został zachowany gdzieś w komputerach. Sieć apeluje na swojej stronie, aby nie otwierać podejrzanych linków, załączników, a nietypowe zachowania sprzętów mają być zgłaszane na servicedesk.

Czy Media Markt nie zorganizuje Black Friday?

Zaraz po tym, jak ogłoszono, że Media Markt zostało zaatakowane przez hakerów, zaczęto zastanawiać się, czy ta akcja zaszkodzi nadchodzącemu Black Friday. Zagrożone są sklepy detalicznej sprzedaży w krajach europejskich, a wszystko przez złośliwe oprogramowanie ransomware.

Na skrzynki mailowe przychodzą nietypowe maile, jednak niektórzy klienci mogą wcale nie odczuć, że coś jest nie tak. Okazuje się, że tradycyjne zakupy da się robić bez większych problemów. Niedogodności związane z atakiem hakerów na sklepy odczuwają pracownicy. Rano nie mogli oni wcale korzystać z komputerów w salonach, kasy odłączono od internetu, a systemy nie były ponownie otwierane.

Robisz zakupy w Media Markt? Uważaj na obecne ostzreżenia ale przeglądaj też gazetki na Ding.pl!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder