Lidl wycofuje mięso ze sklepów! Wykryto w nim groźną bakterię!

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował na swojej stronie internetowej kolejny komunikat dotyczący szkodliwych produktów. Tym razem niebezpieczne dla zdrowia okazało się mięso mielone z Lidla i musi jak najszybciej zniknąć ze sklepów. Dowiedz się, o jaki konkretnie artykuł chodzi i przekonaj się, czy nie masz go w lodówce.

Lidl
Lidl wycofuje znany produkt. Fot. Adobe Stock.
Reklama

Lidl musi wycofać ze sklepów mięso mielone. Dlaczego jest szkodliwe?

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował konsumentów, że ze sklepów sieci Lidl musi zostać jak najszybciej wycofane: mięso mielone wołowe, schłodzone, 400 g od marki Rzeźnik. Okazało się, że w tym produkcie zostały wykryte niebezpieczne bakterie, które zagrażają zdrowiu. Sytuacja jest niezwykle poważna i niepokojąca, ponieważ w ostatnim czasie ten artykuł mógł trafić do sporej grupy klientów.

Dlaczego mięso mielone wołowe, schłodzone, 400 g od marki Rzeźnik musi zniknąć ze sklepów sieci Lidl? Jakie bakterie zostały wykryte w tym produkcie? Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że: “W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 3 z 5 próbek produktu mięso mielone wołowe, schłodzone Rzeźnik 400 g. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego”.

Mięso mielone Rzeźnik. Fot. GIS.

W mięsie mielonym z Lidla wykryto salmonellę. Szczegółowe dane

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał, że salmonella została wykryta tylko i wyłącznie w jednej partii mięsa mielonego wołowego marki Rzeźnik. Masz ten produkt w lodówce? Poniżej znajdziesz wszystkie szczegółowe informacje o szkodliwym produkcie, co pozwoli ci w szybki sposób zweryfikować, czy ten artykuł nie jest szkodliwy dla zdrowia.

Ostrzeżenie GIS - szczegółowe dane:

nazwa produktu: mięso mielone wołowe, schłodzone, 400 g, Rzeźnik.

Numer partii: 5508365 04011323.

Termin przydatności do spożycia: 27.09.2023.

Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., Golina, ul. Dworcowa 47D, 63-200 Jarocin, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30063801 WE.

Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k., ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne.

Czy sklepy sieci Lidl wycofują już ten produkt ze sklepów? Główny Inspektorat Sanitarny przekazał następującą informację: “Producent po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella w ww. produkcie we współpracy z dystrybutorem rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego”.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama