• Logo
 • Gazetki
 • Produkty
 • Sklepy
 • Blog
 • Dni handlu
Reklama

Lepiej uważaj na tę kaszę! Zawiera wysoką ilość rakotwórczej substancji!

Kasza przez większość osób uważana jest za zdrową i potrzebną w diecie. Na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów tych produktów i marek, które je sprzedają. Okazuje się, że w wielu przypadkach jakość zbóż, wykorzystywanych do produkcji pozostawia wiele do życzenia.

Kasza skażona szkodliwą substancją

Specjalne testy umożliwiły wykrycie niepożądanych substancji w kaszach dostępnych na rynku. Jedna ze szkodliwych substancji tzw. gilfosat, w wielu przypadkach pojawia się w zbyt dużej ilości. Pewna kasza gryczanych przekracza dozwolone normy, przez co może być niebezpieczna dla zdrowia konsumentów. Wszystkie produkty, które badano, należą do znanych i lubianych marek. Warto wiedzieć, na które z nich warto uważać i dlaczego.

Fundacja Konsumentów i Instytut Spraw Obywatelskich przedstawiła raport dotyczący kasz gryczanych, z którego wynika, że jakość wielu produktów wymaga poprawy. Rakotwórcza substacja gilofast, nadal dostępna jest w sprzedaży kasz takich producentów jak, Sonko, Kuchnia Lidla czy Cenos. Wśród badanych znalazły się jeszcze marki Auchan, Carrefour, Kupiec, Melvit, Janex i NaturAvena.

Idziesz na zakupy? Sprawdź promocje!

Która kasza jest szkodliwa najbardziej?

Nieszkodliwa ilość gilfosatu w kaszy to 0,1 mg/kg, w wielu kaszach niestety przekraczana jest ta liczba. Najgorzej wypadła kasza gryczana prażona marki Sonko, to właśnie ona jako jedyna przekraczała najwyższy dopuszczalny poziom rakotwórczej substancji. Taki produkt może być dla konsumenta bardzo szkodliwy i przy długotrwałym spożywaniu na pewno osłabi zdrowie. Glifosat bardzo skutecznie niszczy żywe organizmy i może być stosowany jako środek chwastobójczy. Stosuje się ją w rolnictwie.

Które kasze są najbezpieczniejsze?

Sytuacja kasz na rynku i tak poprawiła się w ostatnim czasie. Ostatnim razem aż cztery kasze miały zbyt wysoką ilość substancji szkodliwej. Z aktualnych badań wiadomo, że gilfosatu nie zawierają kasze takich marek jak Ekowital, Natur Avena, Auchan, Carrefour, Kupiec, Melvit i Janex. Właśnie te produkty są najbezpieczniejsze, a wiele z nich poprawiło swój skład po badaniach prowadzonych w grudniu 2019 roku. Obecne wyniki są z grudnia 2020.

Zobacz promcoje na artykuły spożywcze:Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy piosenki, reportaże radiowe, pisze, biega, i jeździ rowerem.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

 • Ding poleca
 • Tesco
 • Intermarche
 • Carrefour
 • Auchan
 • Lidl
 • Kasza
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Katalog LidlLidl
12 - 17 kwietnia 2021
Gazetka Lidl
Wiosenne okazje w TatuumTatuum
1 - 30 kwietnia 2021
Gazetka Tatuum
Start sezonu w Castoramie!Castorama
6 - 18 kwietnia 2021
Gazetka Castorama
Ale akcja cenowa w Aldi! Aldi
12 - 17 kwietnia 2021
Gazetka Aldi
Od czwartku w KauflandzieKaufland
8 - 14 kwietnia 2021
Gazetka Kaufland
Salon Łazienek BLUBLU
19 lutego - 30 czerwca 2021
Gazetka BLU
Rossmann pomaga kobietom!     Rossmann
16 - 30 kwi 2021
Gazetka Rossmann
Mega okazje w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 kwi 2021
Gazetka Rossmann
Nowości w Biedronce Biedronka
29 mar - 14 kwi 2021
Gazetka Biedronka
Nowy ogród z Leroy Merlin!Leroy Merlin
24 mar - 13 kwi 2021
Gazetka Leroy Merlin
Katalog 2021 IKEAIKEA
1 sty - 31 gru 2021
Gazetka IKEA
Najlepsza oferta na rynku - Leroy Merlin Leroy Merlin
3 mar - 8 maj 2021
Gazetka Leroy Merlin
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.