Lekka, wygodna, modna - opaska fitness, smartband

Znane od 2014 roku opaski fitness zwane też smartbandami lub po prostu opaskami sportowymi są zwłaszcza latem praktycznym i modnym dodatkiem. Jeśli chcesz zastąpić zegarek urządzeniem, które wskaże nie tylko upływający czas, ale zmierzy tętno, obliczy ile zrobiłeś kroków w ciągu dnia, policzy spalone kalorie, zaopiekuje się Tobą podczas snu - to wybierz smartband. Podpowiadamy - jakie parametry smartbanda warto wziąć pod uwagę.

smartband
źródło: Adobe Stock
Reklama

Widać, prawie widać, nic nie widać. Niezależnie od tego czy jesteśmy w siłowni, na trasie rajdu, czy miłej wycieczce na nic zda się bogata lista dostępnych funkcji smartbanda, gdy nie będziemy mogli nic zobaczyć na jego filigranowym wyświetlaczu. 

Sprawdzi się stara zasada – z naszym urządzeniem powinniśmy się bezproblemowo komunikować. Zwróćmy uwagę na opaski fitness z wyświetlaczem AMOLED. Gęsto ułożone piksele na matrycy wykonanej w tej technologii zapewnią czytelny, wyrazisty obraz z doskonałym odwzorowaniem kolorów i szczegółów. 

Tańczę, biegam, spaceruję. Dobre opaski mogą rejestrować rozmaite rodzaje naszej aktywności. Są modele, kontrolujące do kilku rodzajów aktywności np. spacer,  jazdę na rowerze, bieg terenowy, bieg na bieżni, ćwiczenia na orbitreku i ergometrze wioślarskim. Są takie, potrafiące nadzorować  30 różnych rodzajów naszego sportowego zaangażowania, w tym m.in. pilates, zumbę, grę w badmintona, jazdę na łyżwach, boks, koszykówkę, czy trening HIIT polegający na zestawieniu krótkich okresów intensywnego wysiłku z krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. 

Standardem większości modeli smartbandów jest pomiar tętna, ilości kroków oraz przebyty dystans, co pozwala na przeliczanie tych danych na kalorie. 

Ważnym parametrem, szczególnie dla osób decydujących się na treningi wysiłkowe jest możliwość kontroli ciśnienia, które oferuje szereg modeli oraz pulsoksymetr, mierzący saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. Przydaje się również możliwość otrzymywania powiadomień z telefonu czy sterowania muzyką bez sięgania po telefon oraz wbudowany GPS. 

Zobacz wybrane opaski sportowe w gazetce!

Jakie jeszcze właściwości smartbanda sprawią, że będziemy go nosili z zadowoleniem?

Popatrzcie na pasek. Są modele, w których paski mogą być szybko wymieniane, mają napyloną powłokę antybakteryjną Ag+, są miękkie i elastyczne i sprawią, że noc będzie przespana a poranek spokojny. 

Warto też sprawdzić baterię opaski fitness. Powinna charakteryzować się długą pracą i w miarę szybkim ładowaniem. 8 – 14, a nawet więcej dni pracy jest już normą dla tych urządzeń, z możliwością załadowania nowej porcji energii w ciągu 2 godzin. Magnetyczne złącze ułatwi z kolei podłączenie przewodu ładowarki. 

Inną ważną własnością jest możliwość łatwego łączenia smartbanda z systemem Android lub iOS w celu analizy danych w wybranej aplikacji na smartfonie. Dlatego sprawdź jakie aplikacje są przeznaczone do współpracy z urządzeniem, czy są dobrze oceniane na forach jeśli chodzi o łatwość obsługi. 

Na treningu, wycieczce, na jachcie nie zawsze będzie sucho. Dobra opaska powinna być wodoodporna. Osoby preferujące treningi pływackie mogą zainteresować się modelami o klasie wodoodporności 5 ATM.  

Obecna oferta rynkowa opasek fitness jest tak szeroka, że przekonuje nawet sceptyków. Każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni model zgodnie ze starym powiedzeniem „dla każdego, coś miłego”. Najważniejsze, aby pamiętać o tym, że wybieramy urządzenie dla naszych potrzeb. 

Wybrane modele 

Smartband Media-Tech Active-Band ECG Czarny
Smartband Bemi Rex czarny
Smartband Huawei Band 3 Pro (czarny) 
Smartband HUAWEI Band 6 Pomarańczowy
Smartband SAMSUNG Galaxy Fit 2 Czarny
Smartband XIAOMI Mi Band 6 NFC Czarny
Smartband HONOR Band 6 Różowy

Czytaj także: RTV Euro AGD - tak dużych zniżek na elektronikę nie było już dawno! Będziesz w szoku!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama