Legitymacja emeryta i rencisty dostępna już w aplikacji mObywatel

W bezpłatnej aplikacji mObywatel jest już możliwość pobierania elektronicznej wersji legitymacji emeryta-rencisty, którą wydaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). O szczegółach piszemy w artykule!

Emeryci i renciści mogą już pobierać elektroniczną wersję legitymacji
Emeryci i renciści mogą już korzystać z elektronicznej wersji legitymacji. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Elektroniczna wersja legitymacji, czyli mLegitymacja

Z informacji przekazanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wynika, że emeryci i renciści mogą już korzystać z elektronicznej wersji legitymacji wydawanej przez ten urząd. Dokument może być już pobrany przez seniora w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Nowa legitymacja - zwana też mLegitymacją działa jak tradycyjny dokument. Emeryci i renciści mają teraz możliwość korzystania z obu wersji dokumentu, czyli z tradycyjnej, plastikowej karty oraz mLegitymacji dostępnej w aplikacji mObywatel.

Pokazując legitymację na ekranie smartfona, osoba uprawniona potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą i skorzysta z ulg oraz przysługujących jej uprawnień, np. zniżek.

Najważniejsze korzyści z posiadania mLegitymacji

Dzięki mLegitymacji uprawniona osoba będzie mogła łatwo i szybko:

  • potwierdzić, że jest emerytem lub rencistą,
  • udowodnić, swoje prawo do świadczeń zdrowotnych,
  • korzystać z ulg, które przysługują emerytom lub rencistom (np. zniżek na bilety).

Jak zapisać mLegitymację w aplikacji mObywtel?

Legitymację emeryta-rencisty w wersji elektronicznej, zwaną mLegitymacją, wydaje ZUS od stycznia 2023 r. Można z niej skorzystać na smartfonie lub tablecie obsługującym system operacyjny Android lub iOS. Z kolei najnowszą wersję aplikacji mObywatel można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Jeżeli mamy zamiar zapisać w aplikacji mObywatel mLegitymację, wystarczy zalogować się i na ekranie startowym aplikacji mObywatel wcisnąć przycisk "Dodaj dokument". Z listy wybieramy legitymację emeryta-rencisty i jeśli mamy odpowiednie uprawnienia, pojawi się ona w zbiorze przysługujących nam dokumentów.

Wszystkie legitymacje są ważne!

Przypominamy również, że wszystkie legitymacje w postaci plastikowej pozostają ważne. Nową, elektroniczną wersję legitymacji pobierają nie tylko osoby, które przeszły na emeryturę w styczniu 2023 r. Mogą z niej korzystać z niej również te osoby, które mają tradycyjną, plastikową legitymację. 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder