• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Konopie przemysłowe to szansa dla wielu branż w Polsce!

Z uprawy konopi przemysłowej skorzystać może nie tylko rynek kosmetyczny, ale też spożywczy, papierniczy, motoryzacyjny czy budowlany. Dlaczego to takie ważne?

Jak często w Polsce uprawia się konopie przemysłowe?

Z konopi przemysłowej pozyskuje się takie surowce jak kwiatostany, nasiona i łodygi. Wydobywanie ich jest dużą szansą dla polskiego rynku wielu branż. Nasi rolnicy uprawiają je coraz częściej. Obecnie to ponad 3 tysiące hektarów i okazuje się, że Polska może być jednym z głównych producentów konopi w Europie. Eksperci radzą, żeby wprowadzić normy, które zapewnią nam większość konkurencyjność produkcji.

Zobacz ofertę kosmetyków w Lidlu:

Konopie przemysłowe wzbudzają duże zainteresowanie

Na rynku zauważalny jest wzrost plantacji. Zasiewy konopi przemysłowej zwiększyły się od zeszłego roku o 80%. Ta roślina doceniana jest na całym świecie przez przedstawicieli wielu branż. Przez ich mnogość zastosowań, ważna jest m.in. w weterynarii. W sklepach znaleźć można olejki z CBD i kosmetyki konopne oraz żywność konopną i susz z kwiatostanów konopi. Powstaje też coraz więcej polskich produktów konopnych, które cieszą się uznaniem w Europie.

Sprawdź promocje w Aldi, elektryvzny pilnik do stóp za 75 zł!

Konopie przemysłowe w Europie i na świecie

Obecnie w całej UE około 7% wszystkich pól obsianych jest konopiami. W wielu krajach na świecie konopie przemysłowe to siła napędowa dla gospodarki. W Stanach Zjednoczonych to jedna z czterech najszybciej rozwijających się branż na rynku. Surowce pozyskiwane z tej rośliny dostępne są m.in. w Niemczech, Holandii, Litwie czy Kanadzie. Polska jest importerem tych surowców z prawie wszystkich tych miejsc. Jednocześnie mamy szansę, by stać się eksporterem na szeroką skalę, produktów wytwarzanych z przemysłowych konopi.

Zobacz produkty Bio w Intermarche!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Artykuły spożywcze
  • Kosmetyki
  • Konopie przemysłowe
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kaufland - oferta handlowaKaufland
30 lipca - 5 sierpnia 2020
Gazetka Kaufland
Podłogi i nie tylko w Leroy Merlin! Leroy Merlin
16 lipca - 5 sierpnia 2020
Gazetka Leroy Merlin
Hity w cenie w Intermarche! Intermarche Super
4 - 10 sierpnia 2020
Gazetka Intermarche Super
Od poniedziałku w LidluLidl
3 - 5 sierpnia 2020
Gazetka Lidl
Polo Market - oferta od środy do wtorkuPOLOmarket
5 - 11 sierpnia 2020
Gazetka POLOmarket
Drzwi i podłogi w CastoramieCastorama
29 lipca - 23 sierpnia 2020
Gazetka Castorama
Skarb RossmannRossmann
20 lip - 31 sie 2020
Gazetka Rossmann
Odkryj więcej w sklepach Rossmann! Rossmann
1 - 15 sie 2020
Gazetka Rossmann
Katalog LidlLidl
3 - 8 sie 2020
Gazetka Lidl
Podłogi i nie tylko w Leroy Merlin! Leroy Merlin
16 lip - 5 sie 2020
Gazetka Leroy Merlin
Biedronka - okazje tygodniaBiedronka
27 lip - 8 sie 2020
Gazetka Biedronka
Od poniedziałku w LidluLidl
3 - 5 sie 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge