• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Kiedy siać trawę? Rośliny i nasiona wiosenne

Do wiosny zostało około miesiąca, już 20 marca będziemy mogli przywitać ją oficjalnie !

Tej pory roku z pewnością doczekać nie mogą się wszyscy działkowicze, wielbiciele kwiatów i ogrodów. Wiosna jest okresem, którym możemy zacząć sadzić rośliny, trawę oraz zacząć planować
przestrzeń naszych terenów uprawnych. Co, kiedy i jak ? Przyjrzyjmy się temu z bliska i przypomnijmy najważniejsze fakty!

Miesiące, w których wysiewa się najwięcej nasion to marzec i kwiecień. Możemy zasaić warzywa oraz ozdobne rośliny jednoroczne.

sadzenie kwiatów

Najpopularniejsze rośliny wiosenne?
Np.Hiacynty, tulipany, narcyzy, sasanki, szafirki, magnolie, konwalie, szachownice,
 

Warzywa?
Np. marchew, bób, pietruszka, ogórki, koper, szpinak, sałata, por.

W marketach ogólnospożywczych oraz sklepach z działami ogrodowymi zaczęły pojawiać się już nasiona roślin. Możemy znaleźć też zasadzone już kwiaty w doniczkach. Kupując i sadząc nasiona roślin np. w rabatkach, będziemy mogli cieszyć się nimi już w marcu i kwietniu. Poszczególne gatunki nasion mają swoje wymagania, w zależności od nich wysiewa się je w pomieszczeniach, inspektach lub bezpośrednio w gruncie. Gdy chcemy zdecydować się na sadzenie nasion kwiatów, musimy pamiętać, że najlepiej sadzić je w grupach. Kwiaty wyglądają wtedy, o wiele ładniej i tworzą bogatą w barwy przestrzń.

wiosenne kwiaty

Najlepszy efekt

Bardzo dobry efekt można osiągnąć, sadząc rabatę kwiatów przy ścianie domu lub płocie. Jest to proste i dedykowane nawet początkującym ogrodnikom! Aby uzyskać lepszy efekt, nasiona można zaprawić środkiem przeciwko chorobom grzybowym. W marcu zasadzić możemy np. aksamitki, astry i chabry, lwie paszcze. Od marca do kwietnie możemy sadzić również szałwię, tytoń i żeniszek.

sadzenie trawy

Co z tą trawą?

Trawę możemy siać od wiosny aż do jesieni. Nie każdy moment może być dobry. Warto wybrać siew wiosenny, czyli okres od kwietnia do maja. Sadzeniu sprzyja tutaj wilgotność podłoża. Możemy wybrać również siew letni i jesienny należy pamiętać, jednak że każda z tych por ma swoje dobre i złe strony. Latem – gorące temperatury, konieczność bardzo częstego podlewania, jesienią musimy uważać, by nie zacząć siać za późno. Bez względu na wszystko należy pamiętać, że koniec stycznia i początek lutego to najlepszy moment za zakup nasion, ziemi i potrzebnych akcesoriów. Lepiej nie zwlekać z tym do ostatniej chwili. Jeszcze mamy trochę czasu!

Nasiona roślin znajdziemy już m. in. tutaj:

Biedronka Lidl
SPRAWDŹ PRODUKT SPRAWDŹ PRODUKT

Zobacz też  Lidl Oferta !

Karolina Prominska

Miłośniczka pięknych miejsc i rzeczy. Od zawsze szuka najlepszych promocji. Pasjonatka zakupów i kosmetyków. Po godzinach uwielbia podróżować.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Wiosna
  • Promocje
  • Zakupy
  • Trawa
  • Sadzonki
  • Rośliny
  • Nasiona
  • Kwiaty
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Wiosna w Twoim domu z Black Red White Black Red White
4 mar - 8 kwi 2020
Gazetka Black Red White
Najnowsza oferta sklepu Carrefour!Carrefour
31 mar - 5 kwi 2020
Gazetka Carrefour
hit
Dołącz do bohaterów domu z Leroy MerlinLeroy Merlin
25 mar - 15 kwi 2020
Gazetka Leroy Merlin
hit
W tym tygodniu w BiedronceBiedronka
30 mar - 5 kwi 2020
Gazetka Biedronka
Szał na Lidlozaury w Lidlu!Lidl
9 mar - 5 kwi 2020
Gazetka Lidl
Pomysły na wiosnę z Carrefour!Carrefour
17 mar - 11 kwi 2020
Gazetka Carrefour
hit

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge