Reklama

Jednorazowe baterie znikną z sieci IKEA

IKEA rezygnuje ze sprzedaży baterii jednorazowych tzw. paluszków. Szwedzka sieć oferująca meble oraz artykuły dekoracyjne wprowadza działania ratujące środowisko. Każdego roku na całym świecie gromadzą się olbrzymie ilości elektrośmieci.

Według zasad utylizacji i recyklingu zużyte baterie najlepiej wrzucać do odpowiednich pojemników. Takie kosze można znaleźć w wielu placówkach takich jak: sklepy, szkoły, urzędy, czy Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Liczba lądujących jednak baterii w zwykłym koszu na śmieci jest szokująca.

Sieć IKEA w 2019 roku sprzedała ponad 300 mln baterii alkalicznych. Firma zdecydowała się jednak wycofać baterie jednorazowe ze sprzedaży.

Rozwiązaniem dla takiej sytuacji mogą być baterie, które działają na zasadzie akumulatorów. Tego typu baterie wciąż pozostaną w ofercie sklepu, gdyż można je naładować nawet 500 razy. Taki wybór pozwoli uzyskać korzystniejszą różnicę w bilansie emisji gazów cieplarnianych. Już 50 ładowań spowoduje, że wpływ na środowisko będzie podobny, albo nawet znacząco mniejszy. Warto zainwestować w akumulator do ładowania baterii, ponieważ zakupiony jednokrotnie posłuży na długie lata.

Dlaczego prawidłowy recykling jest tak ważny?

Baterie wyrzucone w odpowiedni sposób mogą zyskać tzw. drugie życie. To szansa na ich przetworzenie oraz ponowne wykorzystanie surowców. Recykling nie jest łatwym i szybkim procesem, jednak z pewnością opłacalnym dla środowiska. Proces ten przede wszystkim pozwala zmniejszyć ilość szkodliwych odpadów oraz uzyskać metale do ich powtórnego wykorzystania w przemyśle.
 

IKEA oferuje swoim klientom szereg produktów do domów oraz ogrodów. Sieć funkcjonuje na całym świecie i kładzie mocny nacisk na profesjonalną obsługę klienta. Wartością marki jest także dbanie o środowisko oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom konsumentów. IKEA wciąż się rozwija, a swoimi działaniami pokazuje, jak wiele zależy od nas. Nawet prawidłowa segregacja zużytych sprzętów może przynieść wiele korzyści dla naszych bliskich.
 

Sprawdź gdzie zrobisz tanie zakupy dla domu!

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od czwartku w Lidlu!    Lidl
24 - 28 listopada 2021
Gazetka Lidl
Black Week w KauflandzieKaufland
25 listopada - 1 grudnia 2021
Gazetka Kaufland
Polomarket - wszystko co ulubione na święta!POLOmarket
24 - 30 listopada 2021
Gazetka POLOmarket
Okazje, że WOW w Intermarche!Intermarche Super
23 listopada - 6 grudnia 2021
Gazetka Intermarche Super
Action ma najlepsze prezenty! Action
24 - 30 listopada 2021
Gazetka Action
Świąteczne miasteczko z Leroy MerlinLeroy Merlin
19 listopada - 24 grudnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Biedronka - kraina zabawekBiedronka
8 lis - 24 gru 2021
Gazetka Biedronka
Szalone okazje w Biedronce Biedronka
15 lis - 1 gru 2021
Gazetka Biedronka
W tym tygodniu w Biedronce!     Biedronka
25 lis - 1 gru 2021
Gazetka Biedronka
W tym tygodniu w Biedronce!     Biedronka
22 - 28 lis 2021
Gazetka Biedronka
Okazje świąteczne i nie tylko w Biedronce Biedronka
22 lis - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
29 lis - 15 gru 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.