Reklama

Jakie mleko jest najzdrowsze dla naszych dzieci?

Mleko krowie nie takie szkodliwe! EDA – Europejskie Stowarzyszenie Mleczarstwa ogłosiło przyznanie rekomendacji przetworom mlecznym dla dzieci od wieku niemowlęcego do lat 5.

Raport o nazwie „Konsumpcja zdrowych napojów we wczesnym dzieciństwie”, o którym głosi EDA,  reprezentuje konsensus ekspertów w USA spośród jednych z największych i najbardziej wpływowych organizacji zdrowego odżywiania, tj. American Academy of Pediatric Dentistry, American Academy of Pediatrics, Academy of Nutrition and Dietetics oraz American Heart Association. Jak się okazuje, specjaliści wręcz zalecają spożywanie mleka krowiego oraz przetworów mlecznych dla noworodków, jak i dzieci do lat 5. Z badań wynika, iż nie wykazują one żadnych niebezpiecznych dla zdrowia skutków, mających wpływ na rozwój fizyczny i umysłowy dziecka.

Dlaczego warto pić mleko krowie?

Mleko zawiera wysoki procent wapnia, niezbędnego do prawidłowej budowy i funkcjonowania kości oraz zębów. Jest to szczególnie ważne dla noworodków i dzieci w okresie rozwoju. Poza tym, związki wapnia chronią organizm przed powstaniem komórek nowotworowych, a także regulują ciśnienie obniżając poziom choresterolu we krwii. Mleko może pić każdy, niezależnie od wieku. Istnieje jednak jedno przeciwskazanie, które wyklucza nam jego spożywanea, jest to alergen laktozy. Objawia się on mocnymi bólami brzucha, wzdęciami i wysypką. Lecz nawet to jest do „przeskoczenia”, ponieważ na rynku medycznym istnieją tabletki, które spożywając wraz z jedzonym nabiałem, pozbywamy się wszelkich dolegliwości.

E.Leclerc Gazetka

Napoje sojowe – dobry zamiennik mleka krowiego?

Napoje roślinne, w tym sojowe są dobrym zamiennikiem mleka krowiego dla osób, które ze względów zdrowotnych, muszą unikać lub ograniczyć spożywanie mleka. Jednak soja, wypijana w dużych ilościach, ma swoje szkodliwe skutki dla zdrowia organizmu. Otóż w przeciwieństwie do mleka krowiego, napoje roślinne zawierają niedostateczną ilość jodu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania hormonu tarczycy. Mleka sojowe są również mocno dosładzane cukrami prostymi, a ich ilość często sięga powyżej dziennej normy dorosłego człowieka.

Zastanówmy się więc, co jest dla nas zdrowsze i czy warto ślepo dążyć za modą picia mleka roślinnego? Czy nabiał rzeczywiście źle wpływa na nasze samopoczucie? Zdrowie naszych pociech jest dla nas najważniejsze, więc jeśli myślisz nad odrzuceniem z diety zwykłego mleka, najlepiej zaopatrz się w dokładne badania, które mogą stwierdzić ewentualną nietolerancję.

Gazetka E.Leclerc

 

Mateusz Sachniewicz

Ur. 1988 roku. Absolwent Istytutu Kultury Polskiej UW. Pasjonat branży retail. Pisuje dla Ding.pl, Okazjum.pl, Promocyjni.pl oraz Promoceny.pl

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Nabiał
  • Przetwory mleczne
  • Zdrowie
  • E.leclerc
  • Napój sojowy
  • Mleko
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kupuj taniej w POLOmarket POLOmarket
15 - 21 września 2021
Gazetka POLOmarket
Od czwartku w LidluLidl
16 - 19 września 2021
Gazetka Lidl
Dni bohatera domu w Leroy Merlin Leroy Merlin
15 września - 5 października 2021
Gazetka Leroy Merlin
Urodzinowe produkty w CastoramieCastorama
1 - 19 września 2021
Gazetka Castorama
Urodziny KauflandaKaufland
16 - 22 września 2021
Gazetka Kaufland
Top 5 niskich cen w Barbora    Barbora
14 - 20 września 2021
Gazetka Barbora
Skarb w RossmannieRossmann
1 lip - 30 wrze 2021
Gazetka Rossmann
Makijażowe hity w Rossmann Rossmann
16 - 30 wrze 2021
Gazetka Rossmann
Niskie Ceny 2 - oferta dotyczy wybranych sklepówE.Leclerc
7 - 18 wrze 2021
Gazetka E.Leclerc
Katalog 2021 IKEAIKEA
1 sty - 31 gru 2021
Gazetka IKEA
Kuchnie 2021 w CastoramaCastorama
21 cze - 31 gru 2021
Gazetka Castorama
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
13 - 29 wrze 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.