• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Jak zrobić grilla na balkonie?

Zbliża się sezon grillowy. Z powodu koronawirusa nie możemy zrobić tradycyjnego grilla w parku, czy na plaży. Jak grillować?

Lubimy spędzać czas na grillach. Ciepła pogoda zachęca nas do tego coraz częściej. Grillowanie na balkonie nie jest sprawą oczywistą. Nie bezpośredniego zakazu, ale…

Grillowanie na balkonie może być niebezpieczne, a poszczególne spółdzielnie mieszkaniowe mogą zakazywać robienia grill w bloku. Pomimo tego, że w Polsce nie ma jasnego prawa zakazu, musimy uważać na regulaminy spółdzielni. Przede wszystkim sprawdź, czy jest to u Ciebie możliwe! Za rozpalenie tradycyjnego grilla możemy spotkać się upomnieniem od wspólnoty mieszkaniowej, a nawet karędo 500 zł. Jest tak dlatego, że grill może być powodem zagrożenia pożarowego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 roku (Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719).

W takim razie jak grillować, by było bezpiecznie?

  • Grill elektryczny: To najlepsze rozwiązanie na kiełbaski z grilla na balkonie lub tarasie. Jest on przeznaczony do korzystania w mieszkaniu. Dzięki niemu nie narazimy się sąsiadom i równocześnie będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Grill ten nie wytwarza dymu i idealnie nadaje się na balkon.
  • Patelnia grillowa: pozwala ona przygotować dania jak z grilla, bez użycia tłuszczu. Można na niej przygotowywać potrawy dietetyczne z grilla przez cały rok. Możesz używać patelni zarówno na balkonie, jak i w mieszkaniu.
  • Grill gazowy: Ten również nie wytwarza dymu. Musimy jednak uważać, bo mamy do czynienia z butlą gazową. Potrawy, które przygotowujemy, nie mają bezpośredniego kontaktu z ogniem. Źródłem ciepła są tutaj specjalne palniki. Dzięki aromatyzerowi nasze potrawy będą posiadać charakterystyczny smak grilla!
  • Grill węglowy: To grill bezdymny. Emituje 95% mniej dymu niż grill tradycyjny. W środku grilla umieszcza się brykiet (albo żel) i jest on szczelnie zamknięty. Potrawy będą smaczne!

Czy potrawy z takiego grilla będą nam smakować?

Nie możemy się oszukiwać. Nic nie zastąpi tradycyjnego grilla z dymem. Smak potraw z grilla elektrycznego nie zawsze będzie identyczny po przyrządzeniu ich na tradycyjnym. To jednak ciekawa alternatywa. W tym momencie jedyna, jeżeli chcemy grillować bezpiecznie i nie narazić się najbliższemu otoczeniu.

Grilluj z głową! Sprawdź tanie oferty na grilla!
 

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Grilluj bezpiecznie
  • Tesco
  • Majówka
  • Grillowanie na balkonie
  • Grill
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Superłupy w KauflandKaufland
22 - 28 października 2020
Gazetka Kaufland
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Dobrych snów życzy IKEA GdańskIKEA
20 października - 3 listopada 2020
Gazetka IKEA
Najwspanialsze upominki w ActionAction
14 października - 10 listopada 2020
Gazetka Action
Dom gotowy na jesień z Agatą!Agata
19 - 31 października 2020
Gazetka Agata
Od poniedziałku w LidluLidl
26 - 28 października 2020
Gazetka Lidl
Skarb RossmannRossmann
1 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Mega promki na makijaż w Rossmann!Rossmann
16 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin
Dom gotowy na jesień z Agatą!Agata
19 - 31 paź 2020
Gazetka Agata
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge