Ten tani hack zastępuje tabletki do zmywarki - nie uwierzysz w jego skuteczność

W naszym codziennym życiu niekiedy zdarza się, że zapominamy kupić produkty, które wydają się ważne. Jednym z takich produktów mogą być tabletki do zmywarki. Wielu z nas, niemal pewnie, choć raz w swoim życiu doświadczyło tego momentu, kiedy otwierając zmywarkę, zdaje sobie sprawę, że brakuje właśnie tych tabletek. W takiej sytuacji często pojawia się pytanie: jakie alternatywne rozwiązania można wykorzystać, aby skutecznie oczyścić naczynia i zastąpić tradycyjne tabletki do zmywarki?

zamiennik tabletek do zmywarki
Naturalny zamiennik tabletek do zmywarek fot. Adobe Stock
Reklama

Naturalny zamiennik tabletek do zmywarki 

Tabletki do zmywarki łatwo można zrobić w domu z octu, sody oczyszczonej i kwasu cytrynowego. Wystarczy wymieszać te składniki razem i przechowywać w szczelnym pojemniku. Do zrobienia domowych tabletek do zmywarki użyj 1 filiżanki sody oczyszczonej, 1/4 szklanki kwasu cytrynowego i 1 łyżka octu. Użyj jednej łyżki stołowej mieszanki na jeden cykl mycia naczyń. Możesz umieścić przygotowaną mieszaninę w foremce do lodu i pozostawić tabletki do wyschnięcia, a później przenieś je do szczelnego pojemnika.

Jak myć naczynia w zmywarce bez tabletek

Jeśli nie masz pod ręką tabletek do zmywarki, możesz nadal myć naczynia w zmywarce bez nich. Wystarczy wlać filiżankę białego octu w zmywarkę i uruchomić ją na normalnym cyklu. Ocet zdezynfekuje i wyczyści naczynia tak samo jak tabletki do zmywarki. Możesz również użyć filiżanki sody oczyszczonej zamiast tabletek do zmywarki. Dodaj sodę oczyszczoną do cyklu płukania zmywarki. Pomoże to usunąć resztki jedzenia lub tłuszczu z naczyń.

tabletki do zmywarki
Tabletki do zmywarki ręcznej roboty - naturalne i tanie fot. Adobe Stock

Czy można wykorzystać płyn do mycia naczyń zamiast tabletek do zmywarki?

Zamiast tabletek do zmywarki można użyć płynu do mycia naczyń. Wystarczy dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń do zmywarki i uruchomić ją na normalnym cyklu. Płyn do mycia naczyń zdezynfekuje i wyczyści Twoje naczynia tak samo jak tabletki do zmywarki. Możesz również użyć pół filiżanki octu lub sody oczyszczonej w miejsce płynu do mycia naczyń.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.