• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Jak działają sklepy meblarskie? Poznaj nowe zasady!

Sklepy meblarskie już działają, ale na nowych zasadach!

Aktualnie obowiązują mniejsze ograniczenia niż dotychczas. Zostały wprowadzone w związku z pandemią wywołaną przez koronawirusa. Wytyczne dla poszczególnych branż zostały przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju. Przy opracowywaniu tych wytycznych współpracowano z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Wytyczne te odnoszą się między innymi do zasad funkcjonowania sklepów budowlanych i meblarskich. Wytyczne opracowane przez Ministerstwo Rozwoju i GIS nakładają obowiązek utrzymania w dalszym ciągu limitu liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w danym sklepie.

  • Na jedną osobę ma przypadać nie mniej jak 15 m². Właściciele sklepów muszą zrezygnować z organizowania animacji. Zabronione jest między innymi organizowanie akcji promocyjnych i innych wydarzeń, które mogą sprzyjać gromadzeniu się zbyt dużej liczby osób na terenie sklepów. Zabronione jest również roznoszenie ulotek.
  • Dodatkowo po każdym klienci muszą zostać zdezynfekowane PIN-pady. Obowiązkiem właścicieli sklepów jest dokonywanie na bieżąco dezynfekcji wind, toalet, klamek, telefonów, klawiatur komputerów, urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach socjalnych oraz wszystkich innych powierzchni, które są często dotykane. Zakaz spożywania posiłków Ministerstwo Rozwoju sugeruje w wytycznych dla pracowników i klientów, aby wewnętrzne narady i spotkania zostały ograniczone do niezbędnego minimum.
  • Zaleca się organizowanie tych spotkań przy otwartych oknach. Niezbędne jest także zachowanie odległości między poszczególnymi osobami – zgodnie z rekomendacjami wydawanymi przez służby sanitarne odległość ta powinna wynosić minimum 2 m. Jeśli jest to tylko możliwe, należy kontaktować się przez telefon lub/i mailowo. Na czas pandemii zalecana jest rezygnacja ze szkoleń i wyjazdów. Na terenie sklepów nie jest możliwe spożywanie posiłków i produktów. Zakaz ten nie dotyczy pomieszczeń socjalnych przeznaczonych dla pracowników. Oczywiście dezynfekcja i zachowanie zasad bezpieczeństwa jest konieczne.

Marcin Ofertowicz

Marcin to pasjonat promocji i nowinek zakupowych. Ekspert w dziedzinie najnowszych technologii stosowanych w e-sklepach oraz tradycyjnych sieciach handlowych. Zawsze trzyma rękę na pulsie i nie zaskoczy go żaden news. Od niedawna współpracuje z portalami gazetkowymi Ding.pl, Promocyjni.pl, Promoceny.pl oraz Okazjum.pl.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Zasady działania sklepów
  • Zakup mebli
  • Sklep meblarski
  • Leroy merlin
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Oferta na lato Carrefour!Carrefour
2 - 8 czerwca 2020
Gazetka Carrefour
Od poniedziałku w LidluLidl
1 - 3 czerwca 2020
Gazetka Lidl
Moda na lato w Lidl! Lidl
1 - 6 czerwca 2020
Gazetka Lidl
Dzień dziecka w TescoTesco Centra Handlowe
28 maja - 3 czerwca 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Grunt to świeże dostawy - AldiAldi
1 - 6 czerwca 2020
Gazetka Aldi
Od czwartku do środy w KauflandzieKaufland
28 maja - 3 czerwca 2020
Gazetka Kaufland
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Naturalnie piękna - Skarb RossmannaRossmann
18 maj - 30 cze 2020
Gazetka Rossmann
Majowe projekty z Leroy MerlinLeroy Merlin
8 maj - 1 cze 2020
Gazetka Leroy Merlin
Katalog sklepu online LidlLidl
11 maj - 6 cze 2020
Gazetka Lidl
hit
Świętuj dzień dziecka z Carrefour!Carrefour
19 maj - 1 cze 2020
Gazetka Carrefour
Katalog Ogród 2020 - Leroy MerlinLeroy Merlin
3 mar - 30 cze 2020
Gazetka Leroy Merlin
Greckie smaki w BiedronceBiedronka
28 maj - 3 cze 2020
Gazetka Biedronka

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge