Reklama

Jadłeś ten produkt? Grozi ci zatrucie. GIS znów interweniuje

GIS poinformował o produkcie, w którym wykryto bakterie Salmonelli. Zwolennicy tatara powinni być czujni, jeden z dostępnych na rynku okazje się szkodliwy dla zdrowia. Sprawdź, czy go kupiłeś i natychmiast pozbądź się z lodówki.
Zatruty produkt wycofany przez GIS.

GIS interweniuje w sprawie kolejnego produktu

GIS dokładnie 1 grudnia poinformował o tym, że z półek zniknąć muszą wybrane partie kolejnego produktu. Tatar wołowy Zakłady Mięsne Łuków S.A zawierał groźną bakterię Salmonella. Producent natychmiast zadeklarował, że wycofuje żywność z rynku, jednak przed tym wiele osób mogło ją już kupić, a nawet zjeść. O procesie w ekspresowym tempie poinformował GIS, tak by, jak najwięcej potencjalnych klientów dowiedziało się, po co absolutnie nie sięgać.

Zakłady Mięsne Łuków S.A odpowiedzialne za wypuszczenie na rynek wadliwej partii tatara zapewniają, że trwają prace wyjaśniające, a wszelkie pomieszczenia czy maszyny produkcyjne są skrzętnie dezynfekowane i czyszczone. Produkcja będzie mogła być wznowiona dopiero, bo rzetelnej weryfikacji i naprawie obecnych niedopatrzeń czy błędów przez odpowiednie jednostki.

Ten tatar znika z półek sklepowych

Tatar, który natychmiast zaczął znikać z półek po kontroli GIS, powinien też zniknąć z lodówek klientów. Nie musicie mieć skrupułów w pozbywaniu się zatrutej żywności ani w zwracaniu jej do sklepów. W końcu to o nasze pieniądze chodzi, a nikt nie lubi wyrzucać ich w błoto, czy być oszukiwanym. Na opakowaniu wszystko wyglądało pięknie. Kuszące hasła w stylu: Świat szlachetnej wołowiny premium", informacje o tym, że produkt zawiera 88% mięsa wołowego, a za produkcję z natury od serca odpowiada Łuków. Niestety w rzeczywistości, przynajmniej ta przetestowana partia, okazała się zatruta Salmonellą.

Szczególnie ostrożnym trzeba być, jeśli chodzi o tę partię:

Produkt – Tatar wołowy, 200 g Zakłady Mięsne Łuków S.A

Numer partii: 3210312

Termin przydatności do spożycia: 03.12.2021

Oto jak wygląda opakowanie:

Tatar wołowy
Źródło: GIS

Zakażenie Salmonellą niesie ryzyko poważnych konsekwencji

W żywności, coraz częściej wykrywane są groźne bakterie Salmonella lub zawartość tlenku etylenu. Oba przypadki są groźne i szkodliwe. O ile jednorazowy kontakt z produktem zawierający śladowe ilości toksyn jeszcze nic poważnego nam nie zrobi, o tyle regularne sięganie po jedzenie zatrute będzie już bardzo niebezpieczne. Objawami tego, mogą być:

- salmonelloza – choroba zakaźna prowadząca do duru brzusznego.
- ostra biegunka
- sepsa
- zapalenie płuc
- ropnie
- zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
- zapalenie wsierdza

Zachęcamy do przeglądania wiadomości ze świata handlu w serwisie Ding.pl, by nie przegapić newsów związanych z kolejnymi wycofanymi towarami z rynku. To pozwoli uchronić się przed ewentualnym spożyciem toksycznych substancji. Sprawdzaj też gazetki promocyjne!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
24 - 26 stycznia 2022
Gazetka Lidl
Nowe drzwi od Leroy Merlin Leroy Merlin
19 stycznia - 8 lutego 2022
Gazetka Leroy Merlin
Polomarket - zakupy po twojemuPOLOmarket
19 - 25 stycznia 2022
Gazetka POLOmarket
Od czwartku w KauflandzieKaufland
20 - 26 stycznia 2022
Gazetka Kaufland
Rabaty w salonach AgataAgata
19 - 30 stycznia 2022
Gazetka Agata
Pepco - Cardio Bunny nowa kolekcjaPepco
20 stycznia - 2 lutego 2022
Gazetka Pepco
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
10 - 26 sty 2022
Gazetka Biedronka
Od czwartku w BiedronceBiedronka
20 - 26 sty 2022
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia  w BiedronceBiedronka
17 sty - 2 lut 2022
Gazetka Biedronka
Wege oferta LidlaLidl
3 - 30 sty 2022
Gazetka Lidl
Katalog Lidl - 30% taniejLidl
24 - 30 sty 2022
Gazetka Lidl
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
24 sty - 9 lut 2022
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.