InPost stawia na auta z napędem elektrycznym

Flota elektryczna InPost przejechała łącznie w 2022 roku 8 mln kilometrów!

Ekologiczny wybór floty samochodowej w InPost - auta elektryczne
InPost dostarczył niemal 30 milionów paczek autami elektrycznymi w 2022 roku. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Konsekwentne działania dla ochrony środowiska

InPost konsekwentnie podejmuje starania stworzenia i wykorzystania neutralnej dla środowiska formy dostawy. Jak podała w komunikacie firma, systematyczne inwestycje oraz poszerzanie floty aut elektrycznych umożliwiły spółce dostarczenie niemal 30 milionów przesyłek przy wykorzystaniu zeroemisyjnej floty.

Na koniec 2022 r. po polskich drogach poruszało się 463 samochodów elektrycznych z logo InPost, które pokonały wspólnie prawie 8 mln kilometrów.

- Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce i Europie, czyli m.in. neutralnej środowiskowo formy dostawy ma dla InPost najwyższy priorytet. W porównaniu do tradycyjnej formy dostawy, gdy kurier dostarcza przesyłki „pod drzwi” pozostawienie paczki w urządzeniu Paczkomat ogranicza emisje CO2 aż o 96 proc. - mówi Sebastian Anioł, dyrektor działu innowacji logistycznej InPost.

- Aktualnie w naszej flocie posiadamy 463 elektryczne auta dostawcze, a do końca tego roku zamierzamy podwoić ich liczbę. Poszerzanie e-floty to nie jedyne działanie, które sprzyja zielonej transformacji w logistyce - dodaje Sebastian Anioł.

Nowoczesne eko - rozwiązania w InPost

W oddziałach InPost regularnie wdraża się rozwiązania ekologiczne, jak chociażby sieć ładowarek do aut elektrycznych. Obecnie, jak podaje firma - w 30 oddziałach zamontowanych jest 401 punktów ładowania. Do planów innowacyjnego, ekologicznego zarządzania energią InPost stara się dodawać inne, nowe usługi, jak np. jak Ekozwroty, czy nadawanie paczek bez potrzeby drukowania etykiety, które klientom pozwalają działać wygodniej i bardziej ekologicznie. Na uwagę zasługuje również program InPost Green City

Współpraca InPost z samorządami

W ramach inicjatywy InPost Green City, wspólnie z włodarzami polskich miast firma określiła rodzaje działań, które pomagają w zielonej transformacji lokalnym społecznościom. Zainaugurowany w marcu 2021 r. program InPost Green City zakłada współpracę pomiędzy firmą InPost, a samorządami lokalnymi. Warto podkreślić, że tylko w 2022 r. w ramach programu przeprowadzono 15 inicjatyw, a do samego InPost Green City dołączyło 20 miast. Obecnie program obejmuje on współpracę z 44 samorządami. 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder