• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Groźna bakteria w produkcie Biedronka. „Mielonka Tyrolska” wycofana ze sprzedaży

Sieć Biedronka wycofuje produkt „Mielonka Tyrolska” marki Kraina Wędlin. Powodem jest groźna bakteria, która jest niebezpieczna dla zdrowia.

Osoby, które zdążyły zakupić mielonkę, jak najszybciej powinny pozbyć się produktu ze swojej lodówki

GIS poinformował o wycofaniu mięsnego produktu ze sprzedaży znanej wielu Polakom sieci Biedronka. Bakteria Listeria monocytogenes to groźny patogen, który najczęściej przenoszony jest właśnie przez żywność. Może prowadzić do choroby zwanej listeriozą, ale także jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Bakteria często związana jest z zapaleniem opon mózgowych u noworodków. Warto sprawdzić szczegółowy opis produktu, aby mieć pewność czy żywność nie została przez nas w ostatnim czasie spożywana.

Produkt: Mielonka tyrolska, 
Marka: Kraina Wędlin, 
Waga: 270 g.
Numer partii: 02035S;
Termin przydatności do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020;
Producent: "SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1, 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201;
Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn.

Można być spokojnym o inne partię tego produktu, ponieważ wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Sokołów oraz laboratorium Jeronimo Martins Polska nie potwierdziły wystąpienia groźnej bakterii w pozostałych partiach.  

Należy jednak unikać spożywania wyżej wymienionej partii produktu Mielonka Tyrolska. W komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można znaleźć następujące informację: "W dniu 30.07.2020 r. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. W związku z tym podjął działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu. Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy - Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu". 

Produkt zostanie wycofany ze sklepu to oznacza, że zakup tego towaru nie będzie już możliwy. To dobra informacja dla konsumentów, którzy w najbliższym czasie planowali nabycia tego mięsnego produktu. Nawet jeśli należał do listy ulubionych przysmaków, to nie warto ryzykować własnego zdrowia.  

Pyszna wędlinę znajdziemy w tych sklepach! 


 

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Biedronka
  • Mielonka tyrolska
  • Wędlina
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w POLOmarketPOLOmarket
30 września - 6 października 2020
Gazetka POLOmarket
Ogrzewanie w CastoramieCastorama
23 września - 11 października 2020
Gazetka Castorama
Impreza niskich cen w Carrefour Carrefour
29 września - 3 października 2020
Gazetka Carrefour
Od poniedziałku w LidluLidl
28 - 30 września 2020
Gazetka Lidl
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Smaki jesieni w Tesco!Tesco Centra Handlowe
24 - 30 września 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Mega promocje w Rossmannie!Rossmann
16 - 30 wrze 2020
Gazetka Rossmann
Sezon jesień-zima w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 paź 2020
Gazetka Rossmann
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Tydzień włoski w Biedronce!Biedronka
24 - 30 wrze 2020
Gazetka Biedronka
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Katalog LidlLidl
28 wrze - 3 paź 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge