• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Groźna bakteria w produkcie Biedronka. „Mielonka Tyrolska” wycofana ze sprzedaży

Sieć Biedronka wycofuje produkt „Mielonka Tyrolska” marki Kraina Wędlin. Powodem jest groźna bakteria, która jest niebezpieczna dla zdrowia.

Osoby, które zdążyły zakupić mielonkę, jak najszybciej powinny pozbyć się produktu ze swojej lodówki

GIS poinformował o wycofaniu mięsnego produktu ze sprzedaży znanej wielu Polakom sieci Biedronka. Bakteria Listeria monocytogenes to groźny patogen, który najczęściej przenoszony jest właśnie przez żywność. Może prowadzić do choroby zwanej listeriozą, ale także jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Bakteria często związana jest z zapaleniem opon mózgowych u noworodków. Warto sprawdzić szczegółowy opis produktu, aby mieć pewność czy żywność nie została przez nas w ostatnim czasie spożywana.

Produkt: Mielonka tyrolska, 
Marka: Kraina Wędlin, 
Waga: 270 g.
Numer partii: 02035S;
Termin przydatności do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020;
Producent: "SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1, 08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201;
Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn.

Można być spokojnym o inne partię tego produktu, ponieważ wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Sokołów oraz laboratorium Jeronimo Martins Polska nie potwierdziły wystąpienia groźnej bakterii w pozostałych partiach.  

Należy jednak unikać spożywania wyżej wymienionej partii produktu Mielonka Tyrolska. W komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można znaleźć następujące informację: "W dniu 30.07.2020 r. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. W związku z tym podjął działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu. Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy - Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu". 

Produkt zostanie wycofany ze sklepu to oznacza, że zakup tego towaru nie będzie już możliwy. To dobra informacja dla konsumentów, którzy w najbliższym czasie planowali nabycia tego mięsnego produktu. Nawet jeśli należał do listy ulubionych przysmaków, to nie warto ryzykować własnego zdrowia.  

Pyszna wędlinę znajdziemy w tych sklepach! 


 

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Biedronka
  • Mielonka tyrolska
  • Wędlina
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Gazetka promocyjna KauflandKaufland
14 - 20 stycznia 2021
Gazetka Kaufland
Hity Tygodnia w sklepach Polomarket POLOmarket
13 - 19 stycznia 2021
Gazetka POLOmarket
Cenomenalne zakupy w E.LeclercuE.Leclerc
12 - 23 stycznia 2021
Gazetka E.Leclerc
Remont łazienki z Leroy Merlin!Leroy Merlin
30 grudnia 2020 - 19 stycznia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Okazje w IntermarcheIntermarche Super
12 - 18 stycznia 2021
Gazetka Intermarche Super
Urządź sypialnie z Black Red WhiteBlack Red White
28 grudnia 2020 - 3 lutego 2021
Gazetka Black Red White
Rossmann przebija wszystkoRossmann
16 - 31 sty 2021
Gazetka Rossmann
Katalog LidlaLidl
11 - 16 sty 2021
Gazetka Lidl
Urządź sypialnie z Black Red WhiteBlack Red White
28 gru 2020 - 3 lut 2021
Gazetka Black Red White
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
11 - 16 sty 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
4 - 20 sty 2021
Gazetka Biedronka
Kreacje dla najmłodszych i mam w H&M H&M
29 gru 2020 - 17 sty 2021
Gazetka H&M

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge