• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Galerie handlowe mogą zostać zamknięte nawet do 31 stycznia

Wiele wskazywało na to, że otwarcie sklepów w galeriach handlowych nastąpi 18 stycznia tuż po zakończeniu się obowiązujących obostrzeń. Niektóre wypowiedzi rządzących zapowiadają jednak, że ten termin może się wydłużyć do 27 lub nawet 31 stycznia. Na oficjalne oficjalne informacje w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać.

W najbliższych dniach rządzący podejmą decyzję dotyczącą terminu otwarcia galerii

W zeszły piątek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk podczas wywiadu w radiu TOK FM poinformowała, że pradopodobnym scenariuszem jest przedłużenie terminu zamknięcia galerii handlowych od 10 do 14 dni od momentu zakończenia ferii, czyli 17 stycznia. W ten sposób rządzący będą chcieli uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa i nie dopuścić do trzeciej fali epidemii. 

W tym miejscu trzeba też zaznaczyć, że w zeszłym togodniu minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który jest zarazem szefem Olgi Semeniu, powiedział, że jest zwolennikiem otwarcia galerii handlowych od 18 stycznia. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, nastąpi to dopiero podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Cała branża zmaga się z ogromnymi stratami finansowymi

Jeżeli stałoby się tak, że galerie pozostaną zamknięte do końca tego miesiąca, wtedy będzie to kolejny cios dla wielu sklepów, które nie radzą sobie z niwelowaniem strat finansowych i znajdują się w bardzo cięzkiej sytuacji. Wyliczenia PRCH wskazują, że od początku pandemii straty tej branży wyniosły około 30 mld, natomiast w okresie ostatnich tygodni straty wyniosły już 4 mld.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi restrykcjami w galeriach handlowych są obecnie otwarte tylko sklepy z artykułami spożywczymi, drogerie, apteki, księgarnie, sklepy z meblami i produktami budowlanymi oraz sklepy zoologiczne. Oprócz tego można również skorzystać z różnych punktów usługowych (m.in. salony fryzjerskie, punkty z usługami telekomunikacyjnymi i oddziały banków).

Zachęcamy też do sprawdzenia najnowszych ofert z gazetek promocyjnych!

Gazetka Tesco:

Gazetka Lidl:

Gazetka Kaufland:

Kamil Dębski

Pisał artykuły zarówno dla małych serwisów tematycznych, jak i dużych portali informacyjnych. Cały czas rozwija swoje umiejętności w tworzeniu tekstów i nie boi się wyzwań. Jego największą pasją jest muzyka! Słucha różnych gatunków, lubi odkrywać nowe nagrania, jak i brzmienia z przełomu lat 80. i 90. Ponadto kolekcjonuje winyle. W lato jeździ na festiwale muzyczne. Na co dzień jest osobą energiczną i towarzyską.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Sklepy
  • Koronawirus
  • Zamknięte galerie handlowe
  • Galerie handlowe
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od czwartku w Lidlu! Lidl
25 - 27 lutego 2021
Gazetka Lidl
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lutego 2021
Gazetka Castorama
Agata gwarantuje rabaty do 30%Agata
12 - 27 lutego 2021
Gazetka Agata
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lutego - 2 marca 2021
Gazetka Leroy Merlin
Kolekcja Wiosna-Lato w DekoriaDekoria
12 lutego - 31 sierpnia 2021
Gazetka Dekoria
Zakupowe fantazje w IntermarcheIntermarche Super
23 lutego - 1 marca 2021
Gazetka Intermarche Super
Rossman pomaga kobietomRossmann
16 - 28 lut 2021
Gazetka Rossmann
Radość z dojrzałości Rossmann SkarbRossmann
1 sty - 31 mar 2021
Gazetka Rossmann
Rossmann - przygotuj się do świąt!Rossmann
1 - 15 mar 2021
Gazetka Rossmann
Agata gwarantuje rabaty do 30%Agata
12 - 27 lut 2021
Gazetka Agata
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lut - 2 mar 2021
Gazetka Leroy Merlin
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lut 2021
Gazetka Castorama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge