Fundacja WWF Polska zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

W tym roku, po raz pierwszy Fundacja WWF Polska postanowiła zagrać razem z WOŚP. Każdy może wziąć udział w licytacji dwudniowej wycieczki "Tropem rysia i żubra". O szczegółach przeczytasz w artykule.

W tym roku po raz pierwszy Fundacja WWF Polska zagrać razem z WOŚP
Atrakcyjna nagroda czeka na zwycięzcę aukcji organizowanej przez Fundację WWF Polska. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Tropem rysia i żubra

Wyprawa realizowana pod hasłem "Tropem rysia i żubra" to przyrodnicza przygoda, której celem jest województwo zachodniopomorskie, w któym zwycięzca aukcji odwiedzi „Dziką Zagrodę” Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego.

W osadzie, w której przebywają rysie i żubry laureat aukcji będzie miał niepowtarzalną okazję wyjścia w teren z przyrodnikami, aby zaobserwować te zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Aukcja trwa do 31 stycznia br. 

Atrakcje dla zwycięzcy licytacji

Według informacji WWF Polska, podczas 2-dniowej wyprawy fundacja zapewnia szereg atrakcji, wśród których znajdą się: 

  • udział w tropieniu rysi i żubrów w ich naturalnym środowisku pod opieką przyrodników (którzy wiedzą, gdzie szukać...);
  • obserwacja z bliska i uczestniczenie w karmieniu zwierząt w Dzikiej Zagrodzie prowadzonej przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze;
  • wieczorne gawędy przy ognisku o obyczajach rysia – największego europejskiego kota oraz żubra - największego roślinożercy na starym kontynencie;
  • dyskusje z ekspertami o konieczności ochrony tych zwierząt.

WWF Polska zapewnia uczestnikom wypray także nocleg, pełne wyżywienie oraz transport z Warszawy lub zwrot kosztów dojazdu. Termin wyprawy ustolono na maj-czerwiec 2023 i będzie konkretnie uzgodniony ze zwycięzcą licytacji. Jak informuje WWF Polska udział w wyprawie możliwy jest dla osób pełnoletnich.

Kto otrzyma zaszczytny tytuł Filantropa XXI wieku?

Organizator informuje także, że jeśli aukcja przekroczy sumę 10 tys. złotych, WWF Polska przyzna zwycięzcy specjalny tytuł Filantropa XXI wieku i wręczy kilka przyrodniczych upominków. Link do aukcji znajduje się na stronie wwf.pl.

WWF zagra z WOŚP
Każdy może wziąć udział w licytacji dwudniowej wycieczki "Tropem rysia i żubra". Fot. WWF Polska

Dom dla rysia

Jak podaje fundacja w Polsce żyje 150-200 rysi i niełatwo jest je spotkać na wolności. Fundacja WWF Polska od 2017 r. wspiera projekt „Powrotu rysia do Polski północno-zachodniej” realizowany przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze.

W ramach projektu udało się wypuścić na wolność 69 rysi, a dodatkowo urodziło się 44 młodych kotów. Niektóre z samic miały po 3, a nawet 4 młode.

Historia żubra w Polsce to wielki sukces przyrodniczy! 

Z kolei, według danych WWF Polska, ostatnie żubry linii nizinnej żyły w Polsce w Puszczy Białowieskiej, gdzie wyginęły w 1919 r. Dzięki reintrodukcji tego gatunku w 1952 r, żubry pojawiły się ponownie na przyrodniczej mapie świata. Szacuje się, że obecnie w Polsce żyje około 2000 żubrów, co stanowi jedną z największych populacji na świecie. 
 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama