Fundacja Anny Dymnej i Auchan łączą siły dla opiekunów osób z niepełnosprawnością!

W Auchan rusza zbiórka mikro-datków na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i projektu „Podaruj wytchnienie”. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o szczegółach akcji!

W Auchan ruszyła zbiórka datków na rzecz projektu „Podaruj wytchnienie”
Anna Dymna Music festivals in Kraków. Źródło: wikimedia.org, lic. CC-BY-SA-3.0, autor Marek Kowalski
Reklama

Wesprzyj projekt datkiem w Auchan

Od 1 sierpnia, klienci sieci Auchan w całej Polsce mają możliwość wsparcia projektu "Podaruj wytchnienie". Celem tej zbiórki jest zebranie środków na budowę ośrodka dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zbiórka jest prowadzona na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". 

Jak można przekazać datki?

Podczas trwania akcji na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” klienci hipermarketów Auchan w trakcie finalizowania transakcji bezgotówkowej mogą zdecydować się na przekazanie datku. Jak podaje sieć handlowa, wpłat można dokonywać przez aplikację Donateo, dostępną na terminalach hipermarketów Auchan. Przy przekazywaniu datku, do rachunku doliczana jest kwota do 5 zł, która trafia bezpośrednio na konto organizacji. Klient otrzymuje niefiskalne potwierdzenie operacji, która będzie odzwierciedlona także na jego koncie bankowym. Akcja będzie trwać do 30 września 2023 r.

Wsparcie ma różne oblicza

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wybudowała i prowadzi dwa ośrodki terapeutyczno-rehabilitacyjne: „Dolinę Słońca” w Radwanowicach pod Krakowem i Warsztat Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Obecnie zdecydowała się wesprzeć również opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W ramach akcji „Podaruj wytchnienie” zbiera środki na budowę ośrodka wytchnieniowego „Spotkajmy się”, który ma zapewnić im odpoczynek niezbędny do zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego, dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

W Auchan rusza zbiórka mikro-datków na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Od 1 sierpnia, klienci sieci Auchan w całej Polsce mają możliwość wsparcia projektu "Podaruj wytchnienie". Fot. Materiały prasowe

- Od ponad dwudziestu lat przyglądam się rodzinom osób z niepełnosprawnością intelektualną – mówi Anna Dymna z Fundacji „Mimo Wszystko” – Robię to ze zdumieniem i podziwem. Niejednokrotnie matki albo ojcowie rezygnują z pracy zawodowej, z własnych marzeń, po prostu z siebie. Robią to, by jak najlepiej zaopiekować się swoimi dziećmi. A kiedy te dzieci mają czterdzieści czy pięćdziesiąt lat, to tacy rodzice zaczynają się bać. Z przerażeniem myślą o tym, co z pociechami stanie się po ich śmierci. (...) Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, nawet w wieku dojrzałym, nadal reprezentują dziecięcą umysłowość oraz bezradność. Przez całe życie należy więc czuwać nad ich bezpieczeństwem. Stąd w rodzicach takich osób, prócz psychicznego wyczerpania, obecne jest stałe napięcie. Doskonale więc zdaję sobie sprawę, że opieki wymagają nie tylko osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ale również ich bliscy. Wiem też, że szum morza, lasu, łagodność natury na każdego ma życiodajny wpływ. Przyroda uzdrawia. Jest najlepszym gabinetem terapeutycznym. Dlatego jestem przekonana, że w naszym ośrodku osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich bliscy odnajdą tak bardzo potrzebne im wytchnienie.

Auchan w akcjach charytatywnych 

Jak podała sieć handlowa, Auchan od lat podejmuje działania na rzecz najbardziej potrzebujących. Realizuje także wraz z klientami liczne akcje charytatywne, które odpowiadają na różne potrzeby łącząc w tym celu siły z partnerami. Tym razem, sieć handlowa pragnie wesprzeć tych, którzy na co dzień sami pomagają, a jednocześnie często nie są zauważani. 

- Rozpoczynająca się zbiórka na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w ramach akcji „Podaruj wytchnienie” to wyraz naszej troski i wsparcie dla opiekunów osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. To dla nas bardzo ważne, że możemy przyczynić się do powstania ośrodka wytchnieniowego, w którym znajdą tak bardzo potrzebny im odpoczynek – mówi Inga Szaniawska, koordynator CSR Auchan Retail Polska.

Zbiórka w ramach akcji „Podaruj wytchnienie” potrwa do 30 września 2023 r. w sklepach Auchan w całej Polsce.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama