• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Energetyki tylko dla dorosłych? Tego chcą Polacy!

Przeprowadzono badania na temat tego, co Polacy sądzą o sprzedaży napojów energetycznych niepełnoletnim. Okazuje się, że większość nie ocenia dobrze takiej praktyki.

Energetyki nie dla młodych?

Napoje energetyczne typu Red Bull, Black, Burn czy Monster wzbudzają kontrowersje wśród opinii publicznej. Każdy z tych produktów działa na organizm człowieka pobudzająco. Substancje zawarte w energetykach to m.in. kofeina, tauryna i guarana. Mają one poprawiać koncentracje i zwiększyć siły do działania, ale ich nadmierne spożywania, zwłaszcza przez osoby młode, może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie.

Z badania wynika jasno, czego chcą Polacy

Badanie opinii publicznej UCE Research i SYNO Poland przeprowadzone dla Grupy AdRetail wykazało, że prawie 60% Polaków, chce zakazu sprzedaży napojów energetycznych dzieciom. Taki zakaz miałby obowiązywać na mocy ustawy. Przyczyną jest to, że młodzież bardzo sięga po napoje tego typu. Pite są one w szkołach i na spotkaniach z rówieśnikami, często bez kontroli i ograniczeń.
32% badanych popierało sprzedaż napojów nieletnich, ale niektórzy przeciwnicy mogą nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji picia takich napojów. Aż 9% nie miało zdania w tym temacie.

Czy zakaz wejdzie w życie?

Według opinii wielu ekspertów zakaz sprzedaży energetyków jest bardzo prawdopodobny, ostatecznie tę decyzję musi podjąć jednak rząd. Nowe zasady mogłyby pozwolić na wyrabianie nowych nawyków żywieniowych i skłonić młodych ludzi do zdrowszego odżywiania. Niektórzy uważają, że podatek cukrowy ograniczy sprzedaż, bo trzeba będzie zapłacić więcej. To prawdopodobnie nie wystarczy, by o zapobiec złemu odżywianiu.

Promocje na napoje w gazetkach promocyjnych!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Napój
  • Lidl
  • Polomarket
  • Napój energrtyczny
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity Tygodnia w sklepach Polomarket  POLOmarket
20 - 26 stycznia 2021
Gazetka POLOmarket
Leroy Merlin - remont nigdy nie był tak prostyLeroy Merlin
20 stycznia - 9 lutego 2021
Gazetka Leroy Merlin
Idealnie dopasowana łazienka z CastoramąCastorama
20 stycznia - 7 lutego 2021
Gazetka Castorama
Cenomenalne zakupy w E.LeclercuE.Leclerc
12 - 23 stycznia 2021
Gazetka E.Leclerc
Zmiana wystroju z Agatą Agata
15 - 31 stycznia 2021
Gazetka Agata
Od czwartku w LidlLidl
21 - 23 stycznia 2021
Gazetka Lidl
Rossmann przebija wszystkoRossmann
16 - 31 sty 2021
Gazetka Rossmann
Urządź sypialnie z Black Red WhiteBlack Red White
28 gru 2020 - 3 lut 2021
Gazetka Black Red White
Wyprzedaż w Lidlu trwa!Lidl
18 - 23 sty 2021
Gazetka Lidl
Zmiana wystroju z Agatą Agata
15 - 31 sty 2021
Gazetka Agata
Oczywiste wybory w BiedronceBiedronka
18 sty - 3 lut 2021
Gazetka Biedronka
Katalog promocyjny LidlLidl
25 - 30 sty 2021
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge