Drogerie w Polsce już sprzedają testy na COVID – 19! Sprawdź, gdzie je kupić!

Testy na koronawirusa stały się ostatnio bardzo modne w popularnych sklepach. Biedronka jako pierwsza wprowadziła je do sprzedaży już ponad tydzień temu. Produkty znikały z półek jak świeże bułeczki

Test na koronawirusa
Reklama

Testy na COVID – 19 w drogeriach

Dzięki testom dostępnym w sprzedaży znanej drogerii i perfumerii możemy dowiedzieć się, czy mamy w organizmie przeciwciała na koronawirusa, oznacza to, że dowiemy się, czy przeszliśmy już chorobę bezobjawowo i ustalimy, czy możemy czuć się „bezpieczniej” niż osoby, które jeszcze nie chorowały. Ostatnio o podobnych produktach głośno było w sklepach Lidl i Biedronka. Teraz w Polsce Super- Pharm ma w ofercie Fast COVID-19 IgM / IgG Antibody Detection Kit (Colloidal gold), robi się go szybko i sprawnie.

Jak wykonuje się domowy test?

Wystarczy skorzystać z igły dostępnej w opakowaniu, zakraplacza, pojemnika z odczynnikiem i plastikowej kasetki testowej. Do tego wszystkiego dołączony jest również wacik. Wystarczy działać zgodnie z wyznaczonymi procedurami czyli pobrać kilka kropel krwi , a wynik testu ukaże nam się już po trzech minutach. Jeżeli zobaczymy przeciwciała IgM będzie to oznaczało świeżą, wczesną fazę zakażenia. Oznacza to, że już od siedmiu dni jesteśmy zainfekowani chorobą. O tym, że przeszliśmy już COVID – 19 świadczyć będą przeciwciała IgG. Można je uzyskać najwcześniej po 15 dniach od przebycia choroby.

Co, jeśli otrzymamy wynik pozytywny?

Dzięki negatywnemu wynikowi testu możemy odetchnąć z ulgą i czuć się bezpiecznie, natomiast pozytywny wynik zmusza nas do wizyty w odpowiednich punkcie medycznym. Taki wynik trzeba potwierdzić jeszcze testem laboratoryjnym.

Testy dostępne też w Douglas

Sprzedażą testów na Covid chwali się też perfumeria Douglas w Niemczech. Jedna osoba kupić może aż 5 zestawów. Dzięki nim również szybko dowiemy się o przeciwciałach na koronawirusa. Za granicą kraju za taki produkt zapłacimy 32,99 euro.
Jak widać coraz głośnej robi się o szybkich testach. Eksperci sceptycznie oceniają skuteczność takich tekstów. Dużo mówi się o tym, że aby uzyskać całkowitą pewność, należy skorzystać z usług profesjonalnych, medycznych placówek.

Lidl:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama