Dbaj o wydatki. Skorzystaj z oferty na kartę

Inflacja, drożyzna, ceny z kosmosu – to (niestety) codzienność, która coraz częściej towarzyszy nam przy zakupie różnego rodzaju usług i towarów. Nie chcemy jednak dołączać do chóru narzekań, tylko doradzić, jak w czasach szalejących cen obniżyć koszty korzystania ze smartfona.

Oferta na kartę
Oferta na kartę fot. Pexels
Reklama

Oferta na kartę sposobem na oszczędzanie

W czasach, gdy comiesięczne raporty z GUS składają się na gwałtownie rosnącą krzywą odzwierciedlającą wzrost inflacji, trzeba mocno się nagłówkować, w jaki sposób ograniczyć koszty utrzymania. Fakt, można wziąć kredyt i zmienić pracę, jak radził niegdyś jeden z polityków, ale wysokość stóp procentowych wcale temu rozwiązaniu nie służy. Drugi etat, z powodu którego życie swoich bliskich będziesz oglądać wyłącznie na ekranie smartfona, też nie jest najlepszym wyjściem. Ale, ale… zatrzymajmy się na chwilę przy tym smartfonie. Może zamiast abonamentu, za który co miesiąc płacisz jak za zboże, korzystniejsza będzie najlepsza oferta na kartę?

Sprawdź, co zyskujesz, na przykładzie oferty Mobile Vikings. Odpalasz stronę internetową i wybierasz jedną spośród trzech ofert z całkiem pokaźną paczką gigabajtów. Płacisz połowę kwoty przez pierwsze trzy miesiące, bez względu na rodzaj oferty. Aha, a połączenia krajowe, SMS-y i MMS-y masz bez limitu. Płacisz po prostu za pakiet gigabajtów, a jeśli ich nie wykorzystasz, to kumulują się z tymi, które kupisz następnym razem. 

Jeśli nie zechcesz zostać na dłużej, to możesz zrezygnować bez żadnych kar, formalności czy innych konsekwencji. Wystarczy krótkie „cześć”, „nara” czy po prostu „do widzenia”. A nawet tego nie trzeba, jeśli nie czujesz takiej potrzeby. Skoro jednak wszystkie formalności załatwisz online lub przez specjalną aplikację, to czy nie jest to kolejny powód, żeby zostać, ile się da? Do niższych kosztów Mobile Vikings dorzuca właśnie oszczędność czasu z powodu braku skomplikowanego załatwiania formalności.

Co jeszcze zyskujesz z ofertą na kartę?

Mobile Viking działa na infrastrukturze sieci Play, więc o zasięg nie musisz się martwić. Internet też chodzi jak złoto, co potwierdzi każdy speedtest w okolicy. Do tego doskonała jakość połączeń VoLTE, HD Voice i Wi-Fi Calling. Sporo, prawda? 

Całkiem dużo o ofertach na kartę i ich operatorach wie Urząd Komunikacji Elektronicznej. Obliczył on m.in., że średnie miesięczne wydatki użytkowników kart prepaid to około trzydziestu złotych. A jak Twoja umowa na abonament? 100–150 złotych? Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Ponadto od 2023 roku operatorzy komórkowi będą mieli możliwość zwiększania cen usług ze względu na inflację. Taką opcję daje im tzw. Klauzula inflacyjna. W przypadku oferty na kartę nawet jeśli cena zostanie podniesiona, możesz przejść do innej sieci, bez żadnych konsekwencji. Gdy masz abonament, sprawa nie jest już taka prosta. Nie zrezygnujesz z umowy bez poniesienia dodatkowych kosztów czy kar.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama