• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Czy w marketach zabranie Coca Coli?

Moda na zdrowe produkty staje się niebezpieczna dla niektórych firm.

Bardzo głośno zrobiło się o konflikcie Coca – Coli ze  sklepami Grupy Muszkieterów. Mowa o sklepach takich jak  Intermarché i Netto”. Ich przedstawiciele postanowili, że w najbardziej reprezentatywnych miejscach w sklepie będą uwydatniane tylko napoje bogate w zdrowe składniki. Firmy sugerują się tym, że świat coraz częściej inspiruje się zdrowymi nawykami żywieniowymi  oraz  ma większą świadomość związaną z tym co jemy. Amerykański gigant napojów gazowanych nie godzi się jednak na umieszczanie swoich produktów w mało widocznych miejscach dlatego postanowiono zaprzestać dostaw towaru do sklepów. Uspokajające dla nas może być to, że konflikt dotyczy sieci sklepów tylko we Francji.

Czy znajdzie się rozwiązanie tego problemu? Nie wiadomo, wiadomo jednak, że na półkach sklepów produktów takich jak, Coca - Cola, Fanta czy Sprite już brakuje. Sugerując się współczesnymi trendami, fakt, że duże sklepy chcą budować swój wizerunek jako zdrowe i ekologiczne nie powinien nas dziwić. Coraz więcej osób wybiera napoje niesłodzone i czujnie czyta etykiety towarów. Trudno byłoby uwierzyć, że niezdrowe produkty kompletnie znikną z półek sklepowych i pewnie długo się tak nie stanie, jednak po wspomnianym konflikcie można się domyślać, że tego typu sprzeczek może być więcej.

zobacz nową ofertę

Nowoczesne trendy sprawiły, że sama Coca – Cola postarała się o bardziej korzystny dla niej wizerunek. Na etykietach napoi dodano specjalne oznaczenia o kaloryczności, a dodatkowo stworzono specjalne mleko roślinne. Obserwując obecną sytuację i wprowadzane innowacje przez tak duży koncern spożywczy nie można wykluczyć, że w ślady za nimi pójdą kolejne większe i mniejsze firmy. Bez wątpienia będzie to coraz bardziej opłacalne dla nich, a w konsekwencji również dla społeczeństwa. My jak na razie na brak Coca – Coli na półkach narzekać nie możemy, mimo to warto pamiętać, że nie samą Colą żyje człowiek.

Marcin Ofertowicz

Marcin to pasjonat promocji i nowinek zakupowych. Ekspert w dziedzinie najnowszych technologii stosowanych w e-sklepach oraz tradycyjnych sieciach handlowych. Zawsze trzyma rękę na pulsie i nie zaskoczy go żaden news. Od niedawna współpracuje z portalami gazetkowymi Ding.pl, Promocyjni.pl, Promoceny.pl oraz Okazjum.pl.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Napoje gazowane
  • Markety
  • Sklepy
  • Coca cola
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kupuj mądrze w Carrefour!Carrefour
7 - 18 lipca 2020
Gazetka Carrefour
Kupuj online w Castorama!Castorama
24 czerwca - 26 lipca 2020
Gazetka Castorama
Zostań mistrzem grillowania z Tesco! Tesco Centra Handlowe
2 - 8 lipca 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Stylowe lato Black Red WhiteBlack Red White
2 lipca - 4 sierpnia 2020
Gazetka Black Red White
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 czerwca - 15 lipca 2020
Gazetka Leroy Merlin
Najlepsza oferta na rynku w Leroy Merlin!Leroy Merlin
2 czerwca - 30 września 2020
Gazetka Leroy Merlin
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Rossmann przyjazny naturzeRossmann
1 - 15 lip 2020
Gazetka Rossmann
Wygodne lato w Biedronce! Biedronka
29 cze - 11 lip 2020
Gazetka Biedronka
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 cze - 15 lip 2020
Gazetka Leroy Merlin
Lato niskich cen w Pepco!Pepco
26 cze - 9 lip 2020
Gazetka Pepco
Katalog LidlLidl
6 - 11 lip 2020
Gazetka Lidl
Lidl - katalogLidl
6 - 31 lip 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge