Czy sklepy i kina są otwarte 1 listopada? Tu zrobisz zakupy nawet w święto! [LISTA]

Przed nami Wszystkich Świętych, które obchodzimy lada moment. Jak to w życiu bywa, są nieprzewidziane sytuacje, kiedy nawet w taki dzień potrzebujemy pójść po coś do sklepu. Czy musimy się martwić, że nigdzie nie zrobimy zakupów? Jeśli to was interesuje, a dodatkowo zastanawiacie się, czy 1 listopada kina są otwarte, trafiliście dobre miejsce!

Sklepy 1 listopada.
Reklama
ding ad-box placeholder

Czy sklepy 1 listopada są otwarte?

Przed nami Święto Zmarłych, które obchodzimy 1 listopada, to dzień ustawowo wolny od pracy i pracodawca nie ma prawa zmusić nas do pojawienia się na stanowisku. Oczywiście są wyjątki jak np. służby, ale to nie czas na rozwijanie tego wątku. Tutaj większość przychodzi z pytaniem dotyczącym tego, co z zakupami, czy czekają nas dwa dni bez handlu? Otóż dzięki luce w przepisach dotyczących zakazu sprzedaży jeszcze nie musimy się tego obawiać.

W tym roku 1 listopada wypada w poniedziałek, czyli dzień tygodnia, w który normalnie otwarte byłyby wszystkie sklepy. Święto Zmarłych jest jednak wyjątkiem i nie pomoże nawet, że sieci stały się placówkami pocztowymi. To dzień tradycyjnie przeznaczony na odpoczynek i wizyty na cmentarzach, od kilku dni trwają apele o to, by darować sobie zbędne chodzenie po sklepach i załatwić wymagane sprawy w weekend. A co jeśli zajdzie nagła potrzeba? Jest i na to sposób, gdyż właściciele lokalnych i małych sklepików bez problemu mogą się otworzyć. Tego dnia w wybranych godzinach działają m.in. Żabki czy Carrefour Express. Tylko punkty franczyzowe pozwolą sobie na taki ruch.

Czy kina są otwarte 1 listopada?

Dzień Wszystkich Świętych to czas, który często nie tylko chcemy wykorzystać na zapalanie zniczy na grobach, ale też na rozrywkę w rodzinnym gronie. Wyjście do kina brzmi świetnie, tylko czy będzie gdzie wyjść? Wiadomo, że 1 listopada bez problemu działają Multikina, w większości od godziny 14:00 do 23:00. W miastach, w których znajduje się więcej niż jedna placówka, wybrane mogą pozostać zamknięte - szczegóły warto sprawdzać na stronach konkretnej sieci. Jeśli mowa o drugim najbardziej znanym obiekcie - Cinema City, to seanse również będą zaczynały się w okolicy 13:00 i 14:30. To wyjątkowe punkty czynne tego dnia w galeriach handlowych. Problemem może być odwiedzenie kin studyjnych, tutaj panują już nieco ostrzejsze zasady, a pracownicy wysyłani są na odpoczynek.

Gdzie zrobimy zakupy w dzień poprzedzający Wszystkich Świętych?

O ile zrobienie zakupów 1 listopada będzie trudne, tak 31 października nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem działającego, dużego dyskontu. Supermarkety działają jak w klasyczną niedzielę, czyli, te ze statusem placówki pocztowej zapraszają do siebie. Wyjątkiem jest Biedronka, przedstawiciele sieci tego dnia zdecydowali się na niecodzienny ruch i zapewnili pracownikom dzień wolny od pracy, inaczej sytuacja ma się w Lidlu, tam rekompensatą za czas przy kasie są dodatkowe pieniądze. Poniżej prezentujemy listę otwartych sklepów tego dnia:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.