• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Czy płacenie gotówką jest bezpieczne?

Wielu z nas zastanawia się dziś czy powinniśmy używać gotówki.

Płacić gotówką czy nie?

Płacenie gotówką może nie być tak niebezpieczne, jak to się wydaje. Okazuje się, że Polska Organizacja Firm Obsługi Gotówki (POFOG) apeluje Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) o zaprzestanie zniechęcania klientów do płacenia gotówką. Czy rzeczywiście powinniśmy się jej bać?

Według ekspertów ryzyko zakażenia się koronawirusem poprzez używanie banknotów jest znikome. Do tej pory WHO informowało, że bezpiecznie jest płacić tylko kartą. Okazuje się, że to nie do końca prawda.Informacje na temat tego, że można zarazić się koronawirusem poprzez dotykanie monet czy banknotów nie są w żaden sposób potwierdzone. Sprzeczne informacje na ten temat przyczyniają się wyłącznie do stresu i bezpodstawnym strachem.

Czy boimy się gotówki?

Wiele osób zostaje wykluczanych lub ocenianych tylko dlatego, że nie korzysta z kart lub kont bankowych. Jak się okazuje, nie trzeba panikować na widok gotówki. Powinniśmy pamiętać, że wirus równie dobrze może osadzić się na kartach płatniczych i utrzymywać się tam przez kilka dni. Identycznie jest w przypadku płacenia smartfonami. Telefony to dziś skupisko bakterii. Jak często je dezynfekujemy? Czy nie zapominamy o tym?

Czym się kierować przy wyborze płatności?

Przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Ryzyko zakażenia się koronawirusem poprzez płacenie kartą wcale nie jest mniejsze niż przy płatnościach gotówkowych. W obu przypadkach musimy myć ręce i odkażać przedmioty. Płaćmy tak jak nam najwygodniej!
 

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Płacenie za zakupy
  • Koronawirus
  • Płatność kartą
  • Płatność gotówką
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kompania Piwowarska w Carrefour! Carrefour
26 maja - 8 czerwca 2020
Gazetka Carrefour
Od czwartku z Lidlem!Lidl
28 - 30 maja 2020
Gazetka Lidl
Super kupony w Everydayme!Everydayme
11 - 31 maja 2020
Gazetka Everydayme
Moda na lato w Lidl! Lidl
1 - 6 czerwca 2020
Gazetka Lidl
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maja 2020
Gazetka Aldi
Polomarket - oferta od środy do wtorkuPOLOmarket
27 maja - 2 czerwca 2020
Gazetka POLOmarket
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Naturalnie piękna - Skarb RossmannaRossmann
18 maj - 30 cze 2020
Gazetka Rossmann
Strefa promocji w RosmanieRossmann
15 - 29 maj 2020
Gazetka Rossmann
Kumulacja promocji w RossmannieRossmann
16 - 31 maj 2020
Gazetka Rossmann
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maj 2020
Gazetka Aldi
Majowe projekty z Leroy MerlinLeroy Merlin
8 maj - 1 cze 2020
Gazetka Leroy Merlin
Kupuj online w CastoramieCastorama
4 - 31 maj 2020
Gazetka Castorama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge