Czy Biedronki będą czynne krócej? Dowiedz się!

Sklepy sieci Biedronka są czynne zazwyczaj 16-17 godzin w ciągu doby. Czy teraz się to zmieni? Dowiedz się czy sklepy zaczną funkcjonować w skróconym czasie pracy.

inflacja
Wniosek o zmianę godzin działania sklepów Biedronka, fot. Adobe Stock
Reklama

Czy godziny pracy sklepów sieci Biedronka zostaną skrócone?

Wspólna Reprezentacja Związkowa Pracowników JMP S.A. skierowała specjalne pismo do Jeronimo Martins S.A. Związkowcy chcą rozmawiać o sytuacji w sklepach Biedronka z portugalskim zarządem firmy. Uważają, że dzięki temu mogliby lepiej zrozumieć, co dzieje się na miejscu, z perspektywy pracowników. Dodatkowo domagają się skrócenia godzin otwarcia placówek.

Związkowcy chcą rozmawiać o sposobach poprawy sytuacji finansowej JMP oraz o stworzeniu lepszego dialogu między zarządem a stroną związkową. Wniosek ten został podyktowany brakiem dialogu społecznego w firmie.

Związkowcy przekonują, że godziny pracy w sklepach Biedronka powinny zostać skrócone do 22.00 w dużych miastach i 21.00 w małych miejscowościach. Wynika to z rekordowej inflacji, rosnących cen energii, gazu, paliw, transportu i innych kosztów. Przypominają też o widocznych brakach kadrowych w sklepach sieci, co skutkuje m.in. zwiększoną liczbą kradzieży.

Czytaj taże: Puste półki w popularnych drogeriach. Czy to powód do zmartwień?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama