• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Czerwona strefa i sklepy. Jakie limity obowiązują?

Klienci sklepów w czerwonej strefie będą musieli pogodzić się z nowymi obostrzeniami. Koronawirus zaraża coraz większą ilość osób, a ograniczenia w sklepach to jeden ze sposobów walki z narastającą liczbą zakażeń.

Czerwona strefa a sklepy

Zakupy dla wielu z nas nie będą już takie same jak dotychczas. Znowu trzeba szczególnie uważać i pilnować dystansu. Wczoraj trwały posiedzenia na temat zmian związanych z czerwoną strefą w wielu powiatach. Jedna z nich dotyczyć będzie sklepów. Podobnie było wiosną tego roku. Wtedy w całym kraju obowiązywały limity osób w sklepie. Teraz nie będzie lepiej. Na początku rządzący również zapowiadali drastyczne zmiany, według których tylko kilka klientów mogłoby być w sklepie w jednym czasie, ostatecznie jednak, obostrzenia w sklepach zależały będą od ich powierzchni.

- sklepy poniżej 100 m2- może być 5 osób na jedną kasę.
- sklepy powyżej 100m2 – na jedną osobę musi przypadać 15m2.

Czerwona strefa w sklepach obowiązywać będzie od jutra -17 października.
W praktyce będzie wyglądało to to, że w sklepie Lidl jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 80 osób, w sklepie Biedronka będzie to koło 50 osób, a w dużych hipermarketach wejdzie ponad 500 osób.

Gazetka Lidl:Gdzie obecnie jest czerwona strefa?

Do czerwonej strefy zaliczane będą m.in. Warszawa, Kraków i Trójmiasto, ogólnie będzie to prawie połowa Polski, łącznie 152 powiaty w tym 11 miast wojewódzkich.

Co ze sklepami w strefie żółtej?

Zakupy w żółtej strefie można robić bez limitów osób, a obostrzenia powierzchniowe nie obowiązują. Trzeba natomiast przestrzegać trzymania dystansu i zasłaniać usta i nos, warto mieć również rękawiczki jednorazowe.

Jakie zmiany w restauracjach?

Niezależnie od tego, czy w danym miejscu obowiązuje strefa żółta, czy czerwona, wszystkie lokale gastronomiczne mogą być czynne najpóźniej do godziny 21. Po tej godzinie jedzenie może być wydawane wyłącznie na wynos. W każdym lokalu można zajmować tylko co drugi stolik.

Idziesz na zakupy? Sprawdź gdzie taniej!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Zakupy
  • Biedronka
  • Lidl
  • Koronawirus
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Superłupy w KauflandKaufland
22 - 28 października 2020
Gazetka Kaufland
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Dobrych snów życzy IKEA GdańskIKEA
20 października - 3 listopada 2020
Gazetka IKEA
Najwspanialsze upominki w ActionAction
14 października - 10 listopada 2020
Gazetka Action
Dom gotowy na jesień z Agatą!Agata
19 - 31 października 2020
Gazetka Agata
Kupując w Carrefour ZYSKujeszCarrefour
20 - 24 października 2020
Gazetka Carrefour
Skarb RossmannRossmann
1 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Mega promki na makijaż w Rossmann!Rossmann
16 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin
Kupując w Carrefour ZYSKujeszCarrefour
20 - 24 paź 2020
Gazetka Carrefour
Dom gotowy na jesień z Agatą!Agata
19 - 31 paź 2020
Gazetka Agata
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge