Cykl edukacyjno-kulinarny „Ciao Italia” - to koniecznie trzeba zaliczyć!

Jeśli jesteś restauratorem, lubisz dobrą, radującą podniebienie kuchnię i zawsze zarezerwowane stoliki w Twoim lokalu, koniecznie przeczytaj ten materiał!

Kulinarna edukacja od Makro Polska
W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję odwiedzić 5 przystanków kulinarnych. Źródło: Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Kuchnia włoska na talerzach

W styczniu br. sieć MAKRO Polska wystartowała z cyklem edukacyjnym „Ciao Italia” skierowanym do przedstawicieli branży HoReCa czyli osób pracujących w sektorze hotelarskim i gastronomicznym. Warsztaty, zgodnie z nazwą obejmują specjały kuchni włoskiej.

Pierwsze spotkanie odbyło się 24.01 w restauracji Concordia Taste w Poznaniu. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczestników. Za przygotowanie dań pokazowych odpowiadali szefowie kuchni Giancarlo Russo oraz MAKRO Polska - podało w komunikacie Makro Polska. Cykl edukacyjny „Ciao Italia” jest bezpłatną inicjatywą spotkań kulinarnych skierowanych do przedstawicieli branży HoReCa.

Kulinarne przystanki

Uczestnicy wybrali się wspólnie z Makro Polska w kulinarną "podróż" po Włoszech. "Przejechali" z północy na południe Włoch. Agnieszka Kuś – przewodniczka kulinarna – opowiadała o zróżnicowaniu kuchni słonecznej Italii. Z kolei Giancarlo Russo – szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu włoskiej kuchni – przekazywał techniczną wiedzę na temat przygotowania dań. Potrawy pokazowe przygotowywali Rafał Zaręba – szef kuchni Akademii Inspiracji oraz Cezary Powała – szef kuchni MAKRO.

Szkolenia kulinarne w Poznaniu
Giancarlo Russo – szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu włoskiej kuchni – przekazywał wiedzę na temat przygotowania dań. Fot. Makro Polska

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję odwiedzić 5 przystanków kulinarnych, na których próbowali przygotowywanych przez szefów kuchni przekąsek zimnych i ciepłych, zupy, dania głównego oraz deseru. Wśród zaproponowanych potraw nie mogło zabraknąć owoców morza, eskalopków cielęcych czy charakterystycznego dla kuchni włoskiej risotta. Wydarzenie to było również okazją do pairingu win.

Jak podkreśla Paweł Koperek, menadżer ds. klientów HoReCa w MAKRO Polska - warsztaty kulinarne w Poznaniu to pierwsze spotkanie z nowej serii Ciao Italia. Kuchnia włoska od lat jest wskazywana jako ulubiona przez Polaków. To przekonanie potwierdza raport „Polska na Talerzu 2022”. Według 31 proc. respondentów kuchnia włoska zyskała na popularności w trakcie pandemii, a 44 proc. wskazuje dodanie jej dań do karty potraw jako rozwiązanie istotne z punktu widzenia rozwoju lokali. Właśnie dlatego naszym zdaniem tak ważne jest, aby cały czas poszerzać wiedzę na jej temat oraz inspirować szefów kuchni.

Kolejne spotkania odbędą się 21.02 w Katowicach oraz 28.02 w Lublinie.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder