Coraz więcej klientów bez masek na zakupach!

Sieci sklepów są coraz bardziej bezradne. Przybywa ilość klientów nienoszących maski ochronne podczas zakupów.

Reklama
ding ad-box placeholder

Zakrywanie ust a zakupy

Kolejne obostrzenia sprawiły, że spora część klientów w sklepach przestała nosić maseczki. Klientom wydaje się, że nakaz zasłaniania ust i nosa w sklepach już ich nie dotyczy, a to nie prawda. Sieci handlowe oraz sanepid stają się bezradne, widząc tak olbrzymie ilości osób lekceważonych ten obowiązek. W naszym kraju obecnie otwiera się coraz więcej sektorów przemysłowych.

Możemy korzystać z różnych usług i powoli wracać do „normalności”. No właśnie: powoli. To powinno być przewodnie hasło jednak dla niektórych. W sklepach bądź komunikacji miejskiej można zaobserwować wiele osób, którym wydaje się, że wirus na dobre przestał panować. Nic jednak bardziej mylnego. Stosowanie się do zasad bezpieczeństwa jest tak samo ważne, jak na początku pojawienia się pandemii.

Sprawdź ofertę zakupową Intermarche!

Czy za brak maseczki w sklepie grozi nam mandat?

 Policja ma prawo przydzielić mandat osobie, która nie przestrzega nakazu noszenia maseczki w sklepie w wysokości 500 złotych. Widok policjantów w sklepach to jednak rzadkość. Ekspedienci tak naprawdę, musieliby wzywać patrol co kilka minut i w jakiś sposób zatrzymać takiego delikwenta do czasu przyjazdu policji, a to już nie jest takie proste.

Jednym z rozwiązań tego problemu mógłby być ochroniarz przy wejściu, który nie wpuszcza klientów do sklepów niemających na twarzy maseczki. Tylko że z kolei bardzo często nieprawdziwą wymówką może stać się uchybienie od nakazu w postaci rzekomo występującej astmy przez takiego konsumenta. Jak głosi nakaz noszenia maseczek, w przypadku m.in. tej choroby — osoby nie muszą zakrywać ust i nosa.

Sprawdź co nowego w Kaufland!

Dezynfekcja w sklepach

Wiele punktów sprzedaży posiada na wejściu płyn do dezynfekcji oraz możliwość kupienia maseczki. Jednakowo mowa tutaj o sklepach, ale także punktach gastronomicznych. Kelner, który wita gości bardzo często, zaczyna teraz od słów „Dzień dobry, proszę najpierw o zdezynfekowanie rąk i zajęcie stolika”. Chociaż to nie uratuje całego świata, takie podejście do pandemii z pewnością przyczyni się do wyrabiania dobrych nawyków wśród społeczeństwa. Przypomni większej ilości osób, że problem koronawirusa jednak w dalszym ciągu jest aktualny.

Należy pamiętać, że to sklepy właśnie są miejscami, zapełnionymi  olbrzymią ilością osób przez cały dzień. Warto pamiętać o codziennej trosce o siebie, ale także o innych napotkanych na swojej drodze ludzi. Nie ryzykuj, zabierz, idąc do sklepu maskę ze sobą, ponieważ wbrew pozorom niektórych – to ma jednak olbrzymie nadal znaczenie.

Szukaj produktów do dezynfekcji w Dino:

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder