Co absolutnie nie powinno znaleźć się w łazience? Większość Polaków popełnia ten błąd!

Łazienka to oaza relaksu, ale czy wiesz, że wilgoć może zrujnować wiele przedmiotów? Dowiedz się, czego unikać i dlaczego warto przechowywać je w innym miejscu. 

ładna łazienka
łazienka Fot. Adobe Stock
Reklama

Łazienka to jedno z tych miejsc w domu, które odgrywają szczególną rolę. Dla niektórych jest to miejsce pełne luksusu, gdzie tworzą własne domowe SPA, inni preferują minimalistyczny styl. Niezależnie od preferencji, łazienka to miejsce, w którym pragniemy czuć się komfortowo i swobodnie. Jednak czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie przedmioty absolutnie nie powinny znaleźć się w łazience? Może Was to zaskoczyć! Tym bardziej że wiele z tych rzeczy można spotkać w łazienkach większości Polaków. 

Wilgoć i ciepło to wróg leków

Łazienka to miejsce, gdzie wilgoć jest na porządku dziennym. Niestety takie środowisko nie jest przyjazne dla wielu przedmiotów. To właśnie w łazience może powstawać najwięcej grzybów i pleśni. Dlatego nie powinniśmy trzymać w tym pomieszczeniu leków. To właśnie one są szczególnie narażone na wysoką temperaturę i wilgoć w łazience. Trzymanie leków w takich warunkach, może obniżyć ich skuteczność lub nawet spowodować utratę właściwości.

suszarka w łazience
W łazience trzymamy wiele przedmiotów, których nie powinniśmy. Fot. Adobe Stock 

Kosmetyki do makijażu w łazience? Ostrożnie!

Łazienka może wydawać się naturalnym miejscem do przechowywania kosmetyków. Niestety wilgoć i ciepło panujące w łazience nie sprzyja produktom sypkim. Takie warunki nie są również odpowiednie dla perfum. Wilgoć i ciepło mogą negatywnie wpływać na ich jakość. Produkty do makijażu mogą ulec sklejeniu lub stracić swoją konsystencję, co sprawia, że staną się nieprzydatne. Perfumy zaś mogą ulec utlenieniu, zmieniając swoje właściwości zapachowe.

Suszarki do włosów nienawidzą wilgoci

Suszarka do włosów to jedno z najczęściej spotykanych urządzeń w łazience. Niemniej jednak, mimo że jest to sprzęt elektryczny, wiele osób trzyma go w wilgotnym środowisku. To błąd! Mikroklimat w łazience może skrócić żywotność suszarek do włosów. A przecież chcemy, żeby służyły nam jak najdłużej. Dlatego tak ważne jest przechowywanie ich w innym pomieszczeniu niż łazienka. Gdzieś gdzie nie będą narażone na działanie wilgoci.

Łazienka to miejsce ciepłe i wilgotne. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, co trzymamy w tym pomieszczeniu. Unikajmy przechowywania w łazience leków, sypkich kosmetyków, perfum oraz suszarek do włosów. 

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama