Ceny papieru toaletowego zwalają z nóg. W którym sklepie kupimy najtańsze opakowanie?

Papier toaletowy stał się niespodziewanie bardzo drogi. Przeglądając aktualne ceny w takich sklepach jak Lidl, Biedronka czy Rossmann, można dojść do smutnych wniosków. Okazuje się, że pojedyncze opakowanie dorównuje cenie obiadu w knajpie!

Drogi papier toaletowy
Papier toaletowy Fot. Adobe Stock
Reklama
ding ad-box placeholder

Według badania "Indeks cen w sklepach detalicznych", ceny papieru toaletowego wzrosły aż o 47 procent. Tym sposobem zajęły trzecie miejsce na liście najdroższych produktów. Na pierwszym miejscu znajdują się ręczniki papierowe, których cena wzrosła o niemal 59 procent. Zgodnie z raportem, przyczyną tego wzrostu są koszty produkcji, zwłaszcza w przypadku wyrobów wytwarzanych z celulozy. Z czego to wynika?

Wzrost ceny rolki papieru

Według dr Agnieszki Gawlik, produkcja papieru toaletowego wymaga dużych ilości energii elektrycznej i ciepła. Sam proces wytworzenia wpływa znacząco na koszty produkcji. Jednak głównym czynnikiem, jest rosnąca cena celulozy. Zaczyna jej brakować na światowym rynku z powodu pandemii oraz wojny w Ukrainie. Niedobór ten został dodatkowo pogłębiony przez ograniczone dostawy z Azji. Dodatkowo wysoki popyt na te produkty wpływa na ich niewspółmiernie wysokie ceny.

Astronomiczne ceny papieru toaletowego

Przeglądając gazetki promocyjne najpopularniejszych sieci, można dojść do smutnych wniosków. W Lidlu, opakowanie 10 sztuk 3-warstwowego papieru toaletowego marki Floralys kosztuje aż 18,49 zł. Czyli za jedną rolkę papieru płacimy prawie 2 zł. Koszt jednego opakowania jest wyższy niż cena dużego obiadu w barze mlecznym. Na przykład w Łodzi, za zestaw z udkiem z kurczaka, ziemniakami i surówką zapłacimy 17 zł.

ceny papieru toaletowego w sklepach
Ceny papieru toaletowego drastycznie poszły w górę w sklepach. 

W Lidlu zawsze możemy skorzystać z promocji, jednak musimy spełnić dwa warunki. Zakupić dwa opakowania i być posiadaczem aplikacji sklepu. Niestety mimo zniżki musimy się przygotować na większy wydatek. Taka oferta pozwala na zakupienie 20 rolek za 27,98 zł. W Biedronce również nie jest lepiej. Papier toaletowy Queen Komfort niby też możemy dostać teraz taniej. Niestety musimy kupić dwa opakowania, co oznacza wydatek w wysokości 31,98 zł. Ceny promocyjne w Biedronce i Lidlu obowiązują do soboty 25 lutego br.

Najtańszy papier w Rossmannie? 

Przeglądając promocje w Rossmannie ceny rolek papieru mogą też nas przytłoczyć. Opakowanie 10 sztuk 3-warstwowego papieru Alouette zapłacimy 18,99 zł. Za 4-warstwowy zapłacimy natomiast 22,99 zł. Największe opakowanie, zawierające 16 sztuk 3-warstwowego papieru toaletowego, kosztuje 28,99 zł. Jednakże to w Rossmannie udało nam się znaleźć najtańszą opcje. Za 2-warstwowy papier toaletowy Europrofit Eco w ilości 8 sztuk zapłacimy tylko 5,99 zł. Niestety, jest to jednocześnie najmniejszy opakowanie. Jeśli szukasz tańszych opcji, jest ona dobrym wyborem.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder