Bilety PKP niedługo mogą kosztować mniej. Rząd wymaga obniżenia cen

Niedawno wszedł w życie nowy cennik biletów PKP, który wzbudził wśród obywateli oburzenie ze względu na dużą drożyznę. Za popularne międzymiastowe podróże pociągiem trzeba teraz zapłacić znacznie więcej, przykładowo przejazd Pendolino kosztuje prawie 200 zł. Rządzący chcą, żeby ta sytuacja, jak najszybciej się zmieniła i zaproponowali kilka rozwiązań. Czy nadchodzi obniżka cen?

PKP
Ceny biletów PKP zostaną obniżone? Fot. Adobe Stock.
Reklama
ding ad-box placeholder

Bilety PKP tak drogie jeszcze nie były. Polacy są wściekli

Niedawno PKP wprowadziło w życie nowy cennik biletów PKP, w którym zostały zastosowane ogromne podwyżki. Przedstawiciele spółki tłumaczyli, że takie rozwiązanie jest konieczne, ponieważ w znaczący sposób wzrosły koszty energii elektrycznej i na dodatek inflacja nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Ile więcej trzeba zapłacić za podróże pociągami? 11 stycznia weszły w życie następujące podwyżki cen biletów PKP:

  • przewozy w pociągach Express InterCity Premium (EIP): podwyżka o 17,8 proc.
  • przewozy w pociągach Express InterCity (EIC): podwyżka o 17,4 proc.
  • przewozy w pociągach Twoje Linie Kolejowe (TLK): podwyżka o 11,8 proc.

Podwyżki cen biletów PKP to przede wszystkim fatalna wiadomość dla wszystkich osób, które często podróżują między dużymi miastami. Ile więcej trzeba teraz płacić? Przykładowo przejazd Pendolino z Warszawy do Krakowa to koszt w wysokości 199 zł, natomiast pociągiem EIC niewiele mniej, bo 175 zł. Więcej na temat podwyżek przeczytasz w poniższym artykule.

PKP zapowiedziało podwyżkę biletów. Nadchodzi drożyzna!

Rząd chce, żeby bilety PKP były tańsze. Nadchodzi obniżka cen?

Dziennik Gazeta Prawna poinformował, że rządzący są zaskoczeni tak dużymi podwyżkami cen biletów PKP i chcą pomóc spółce zastrzykiem finansowym wynoszącym nawet 300 mln złotych. W tym miejscu trzeba podkreślić, że przedstawiciele rządu zdają sobie jednak sprawę, że na tak duże wsparcie pieniężne prawdopodobnie musiałaby się zgodzić Bruksela. 

Okazuje się jednak, że zanim PKP dostanie dodatkowe pieniądze najpierw musi spełnić pewne warunki. Dziennik Gazeta Prawna wskazał, że rząd wymaga, aby spółka znalazła oszczędności i zwiększyła efektywność. Na ten moment jeszcze nic nie jest pewne w tej sprawie, dlatego podwyżki cen biletów nadal się utrzymają. W najbliższych tygodniach z pewnością wszystko się wyjaśni i podróżujący wreszcie będą mogli kupować tańsze bilety. Gdy dowiemy się czegoś nowego od razu zaktualizujemy ten artykuł.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Artykuły

Blog

Reklama
ding ad-box placeholder

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Dino, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
Ding website logoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ding ad-box placeholder