• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Biedronka pomoże w segregacji śmieci. Wszystko dzięki nowym oznaczeniom opakowań.

Kupisz produkty w Biedronce, będziesz wiedział, do jakiego kosza wyrzucić zużyte opakowanie. Pomimo że temat segregacji jest wciąż gorący i stale odnawiany, Polacy ciągle mają mnóstwo wątpliwości dotyczących tego, co, jak i gdzie wyrzucać. Być może akcja Biedronki ułatwi ten proces?

Segreguj śmieci z Biedronką

Biedronka wprowadza nowe rozwiązanie już od 2020 roku, na opakowaniach produktów pojawiają się komunikaty o segregacji śmieci. To ma pomóc uniknąć wątpliwości, czy dane opakowanie wyrzucić do zmieszanych, czy do plastiku. Akcja dotyczy opakowań marek własnych sklepu jak np. Swojska Chata czy Kraina Wędlin. Wszystko to ma na celu ułatwić klientom podejmowanie decyzji podczas wyrzucania śmieci oraz zachęcić i zmotywować do dbania o środowisko i kształtowania postaw ekologicznych.

Jak wyglądają oznaczenia?

Na opakowaniach umieszczane są piktogramy, każde z nich ma specjalne oznaczenie, które informuje o kolorze pojemnika na odpady. Dzięki temu bez problemu będzie wiadomo, gdzie wyrzucić dane opakowanie.

Dzięki odpadom wyrzucanym w prawidłowy sposób można wytwarzać nowe artykuły. Przykładowo do stworzenia polarowej bluzy potrzebne jest 35 półtoralitrowych butelek PET. Z 36 takich butelek można stworzyć nawet dywan. Dzięki odpowiedniej segregacji śmieci możemy ułatwić u umożliwić proces recyklingu, jest on niezwykle ważny dla środowiska naturalnego.

Nowa akcja Biedronki powstała, gdyż wiele klientów kupuje produkty marek własnych w sieci. Dodatkowe piktogramy mają wesprzeć świadomość społeczną. Proces umieszczania oznaczeń odbywa się stopniowo. Pierwsze znaczki pojawiły się już w maju 2020 na opakowaniach chipsów TOP. Aktualnie trwa poszerzanie umieszczania znaczków, przygotowano łącznie ponad 600 projektów, dla produktów z różnych kategorii. Należy na bieżąco sprawdzać pudełka marek własnych, być może piktogramy już tam są?

Zobacz promocje w sklepach!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Leroy merlin
  • Tesco
  • Intermarche
  • Ding poleca
  • Biedronka
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w Polomarket POLOmarket
27 stycznia - 2 lutego 2021
Gazetka POLOmarket
Zmiana wystroju z Agatą Agata
15 - 31 stycznia 2021
Gazetka Agata
Idealnie dopasowana łazienka z CastoramąCastorama
20 stycznia - 7 lutego 2021
Gazetka Castorama
Od czwartku w LidluLidl
28 - 31 stycznia 2021
Gazetka Lidl
Kaufland - oferta handlowaKaufland
28 stycznia - 3 lutego 2021
Gazetka Kaufland
Jeszcze więcej okazji w TescoTesco Centra Handlowe
28 stycznia - 3 lutego 2021
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Rossmann przebija wszystkoRossmann
16 - 31 sty 2021
Gazetka Rossmann
Rossmann przebija wszystko!Rossmann
1 - 15 lut 2021
Gazetka Rossmann
Urządź sypialnie z Black Red WhiteBlack Red White
28 gru 2020 - 3 lut 2021
Gazetka Black Red White
Smak przyjemności w NettoNetto
25 - 31 sty 2021
Gazetka Netto
Zmiana wystroju z Agatą Agata
15 - 31 sty 2021
Gazetka Agata
Nowa kuchnia? To proste  Obi!OBI
19 sty - 1 lut 2021
Gazetka OBI

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge