• Logo
 • Gazetki
 • Produkty
 • Sklepy
 • Blog
 • Dni handlu
Reklama

Będzie dodatkowa niedziela handlowa? Jest za tym wiele głosów!

Wielu przedstawicieli galerii handlowych okazało duże niezadowolenie z powodu tego, że punkty handlowe zostały ponownie otwarte dopiero po 31 stycznia. Jak wiadomo, ta ostatnia niedziela w miesiącu była właśnie jedyną handlową. Sklepy chcą dodatkowej niedzieli handlowej w ramach rekompensaty.

Przedsiębiorcy walczą o dodatkową niedzielę handlową

Handel w niedzielę został ograniczony do minimum. Na ten rok wyznaczono tylko 7 dat z taką ulgą, jedna z nich przypadała właśnie na 31 stycznia. Jak wiadomo poluzowanie obostrzeń, które dopuszcza otwarcie galerii handlowych, zaczęło obowiązywać dopiero od 1 lutego. Przedstawiciele sklepów wszczęli bunt, gdyż brak możliwości prowadzenia biznesów w tym dniu naraził ich na duże straty. Pojawiły się żądania o wyznaczenie nowej niedzieli handlowej za „straconą” 31 stycznia.

Nie wszyscy popierają ten pomysł

Jak można się domyślić, nie wszystkim podoba się pomysł wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej. Z wnioskiem o takie poluzowanie zgłosiła się Polska Rada Centrów Handlowych, jednak przeciwna jest NSZZ Solidarność. Po obwieszczeniu tego pomysłu pojawiły się bunty i fala krytyki. Pismo w sprawie wyznaczenia nowej niedzieli handlowej trafiło do Jarosław Gowina. Pojawiły się argumenty, że obecna sytuacja jest bardzo trudna, a wielu przedsiębiorców zostało narażone na straty nie do odbudowania. Handel w niedzielę pozwoliłby chociaż trochę odrobić straty związane z pandemią. Związkowcy zaś uważają taki krok za niepotrzebny, uważają, że właściciele galerii handlowych powinni skoncentrować się na obniżaniu czynszów.

Kiedy niedziele handlowe w 2021 roku?

Jeżeli prośba PRCH nie zostanie wysłuchana, to kolejna niedziel handlowa będzie możliwa dopiero 28 marca, czyli prawie za dwa miesiące. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich niedziel handlowych w tym roku, sprawdź kiedy zrobisz zakupy:

31 stycznia
28 marca
25 kwietnia
27 czerwca
29 sierpnia
12 grudnia
19 grudnia

Zobacz też gazetki promocyjne:

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy piosenki, reportaże radiowe, pisze, biega, i jeździ rowerem.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

 • Leroy merlin
 • Sephora
 • Pepco
 • Ding poleca
 • Niedziela handlowa
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od czwartku w Lidlu!  Lidl
13 - 15 maja 2021
Gazetka Lidl
Hity tygodnia w Polomarket!  POLOmarket
12 - 18 maja 2021
Gazetka POLOmarket
Ogród idealny dla Ciebie z Castoramą!Castorama
4 - 30 maja 2021
Gazetka Castorama
Ogród na balkonie z Leroy Merlin Leroy Merlin
7 - 27 maja 2021
Gazetka Leroy Merlin
Chwytaj okazje z Intermarche Intermarche Super
11 - 17 maja 2021
Gazetka Intermarche Super
Kolekcja Wiosna-Lato w DekoriaDekoria
12 lutego - 31 sierpnia 2021
Gazetka Dekoria
Rossmann - promocje na majRossmann
5 - 15 maj 2021
Gazetka Rossmann
Oferta tygodnia w BiedronceBiedronka
26 kwi - 12 maj 2021
Gazetka Biedronka
Len, to co najlepsze z natury - LidlLidl
10 - 15 maj 2021
Gazetka Lidl
Lidl - katalog lenLidl
28 kwi - 12 maj 2021
Gazetka Lidl
Katalog 2021 IKEAIKEA
1 sty - 31 gru 2021
Gazetka IKEA
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
10 - 15 maj 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.