Auchan z wyróżnieniem - Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2023!

Sieć handlowa Auchan została wyróżniona tytułem Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2023 w XIII edycji programu wyłaniającego najlepszych pracodawców w Polsce, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. To sukces, który budują konkretne rozwiązania. Z materiału dowiesz się szczegółów.

Auchan otrzymał wyróżnienie Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2023
Tworzenie środowiska pracy sprzyjającego rozwojowi pracowników jest priorytetem wpisanym w strategię Auchan. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Docenione programy szkoleń dla pracowników

To prestiżowe wyróżnienie "Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2023" zostało przyznane Auchan z uwagi na bogaty i zróżnicowany program szkoleniowy, także za wdrożone standardy rozwoju pracowników oraz możliwość ich awansu, jak również atrakcyjny pakiet benefitów.

W uzasadnieniu swojego wyboru, Kapituła konkursowa zwróciła uwagę na szeroki zakres działań społecznie odpowiedzialnych, jakie podejmuje Auchan, i w które mogą się angażować pracownicy - zarówno w dziedzinie ochrony środowiska, jak i poprawy warunków życia dzieci czy osób zagrożonych wykluczeniem.

- Jesteśmy dumni z otrzymania tytułu Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2023. To dla nas najlepsze potwierdzenie, że wysiłki podejmowane na rzecz naszych pracowników – najważniejszego kapitału firmy – przynoszą realne efekty. W Auchan Polska stale dokładamy starań, aby nasza firma była atrakcyjnym miejscem pracy. Codzienna dbałość o pracowników i tworzenie  środowiska pracy sprzyjającego ich rozwojowi jest priorytetem wpisanym w strategię naszej firmy – mówi Arkadiusz Mika, dyrektor Zasobów Ludzkich w Auchan Retail Polska. 

Auchan z tytułem Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR 2023
Nagoda dla Auchan. Sieć handlowa proponuje swoim pracownikom bogatą listę szkoleń oraz różnych programów rozwojowych. Fot. Auchan Polska

Narzędzia edukacyjne, rozwój osobisty i zawodowy 

Jak przekazała sieć handlowa, Auchan proponuje swoim pracownikom bogatą listę szkoleń oraz różnych programów rozwojowych. Przyjęty przez sieć handlową system umożliwia dostosowywanie oferty szkoleniowej do monitorowanych na bieżąco potrzeb pracowników, przy każdorazowo mierzonym wskaźniku satysfakcji i efektywności realizowanych szkoleń.

Obecnie, jak podała marka, wdrażana jest autorska Platforma HR do zarządzania rozwojem pracowników – profesjonalne narzędzie, które pozwoli zautomatyzować i udoskonalić procesy szkoleniowe sieci, równocześnie jeszcze bardziej zwiększając ich zasięg. 

Szkolenia ważne i potrzebne

W Auchan są organizowane szkolenia dla pracowników, które można podzielić na trzy zasadnicze grupy: 

  • szkolenia systemowe z zakresu rozwoju kompetencji miękkich: takich jak komunikacja interpersonalna, techniki sprzedaży, zarządzanie zespołem wielopokoleniowym, motywowanie i delegowanie, zarządzanie stresem, organizacja swojego czasu pracy, itp. 
  • szkolenia zawodowe – wśród nich m.in: kursy czeladnicze i mistrzowskie (np. piekarnicze, cukiernicze), specjalistyczne szkolenia dla każdego z działów produktów świeżych (jak ryby, mięso wędliny, owoce warzywa, etc.) w ramach przypisanych im Centrów Szkoleniowych, kursy z procedur HACCP, kursy pedagogiczne dla instruktorów zawodu; 
  • szkolenia specjalistyczne - są to szkolenia dedykowane dla pracowników centrali firmy – odpowiadają na indywidualną potrzebę rozwoju w ramach specjalizacji zawodowej. Dzięki temu pracownicy mają możliwość podnoszenia swoich kompetencji dotyczących swoich profesji, często w ramach certyfikowanych kursów. To pozwala im nadążać za dynamiką zmian w dzisiejszym świecie, skutecznie realizować nowe wyzwania, co z kolei wpływa również na poprawę komfortu pracy.

Część z organizowanych przez firmę szkoleń ma charakter obowiązkowy i obejmuje 100 proc. zatrudnionych osób, jak np. szkolenia z postaw etycznego działania. Szczególną wagę Auchan przywiązuje do budowania świadomości pracowników w obszarze podejmowanych przez firmę działań CSR, organizując szkolenia np. dotyczące niemarnowania żywności, współpracy z Bankiem Żywności, czy mozaiki klimatycznej. 

Cykliczne projekty i wolontariat pracowniczy

Oprócz szkoleń, realizowanych w Auchan Akademii i programów rozwojowych prowadzone są m.in. cykliczne projekty pozwalające na podnoszenie kwalifikacji w określonym zakresie, zgodnie ze specyfiką zawodu i pełnionych w firmie funkcji, jak np. Szkoła Managera, Szkoła Eksperta Handlu, Akademia Managerów HR i wiele innych.

Warto dodać, ze w systemie wolontariatu pracowniczego każdemu z pracowników Auchan przysługuje corocznie 1 dzień płatny na zaangażowanie się w sprawy ważne z punktu widzenia poszczególnych zespołów i bliskich im lokalnych społeczności, w których funkcjonują sklepy sieci w całej Polsce.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama