Auchan z przyjaciółmi w kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”

Od 8 maja aktywnie działa ogólnopolska akcja dobroczynna na rzecz 30. fundacji i stowarzyszeń non-profit. W ramach akcji, wsparcie przekazane przez klientów stacjonarnych sklepów Auchan zostanie połączone ze zbiórkami na stronie Pomagam.pl. O szczegółach akcji przeczytasz w artykule.

Auchan charytatywnej akcji dla potrzebujących
Zadaniem akcji jest wsparcie organizacji dobroczynnych, nie tylko tych o zasięgu ogólnopolskim, lecz także mniejszych, lokalnych. Źródło: Adobe Stock
Reklama

Działania charytatywne - nie od dzisiaj

Od ponad 10, miesięcy sieć Auchan jest zaangażowana w działania charytatywne z wykorzystaniem technologii Donateo offline. System Donateo umożliwia przekazanie mikrodatku podczas bezgotówkowej płatności za zakupy w sklepach stacjonarnych sieci.

Do tej pory klienci Auchan w wygodny i bezpieczny sposób mogli przekazać środki na rzecz Banków Żywności, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Unaweza oraz Fundacji Happy Kids

Majowa akacja charytatywna w Auchan

Według sieci handlowej, w realizowanej od 8 maja br. kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”, beneficjentami akcji zostało równocześnie aż 30. organizacji dobroczynnych w całej Polsce, m.in. takich jak Przyszłość dla Dzieci, Generator Inspiracji, Hospicjum Onkologiczne i wiele innych stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz potrzebujących dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz hospicjów.

- "Wspieraj lokalnie z Auchan” to wyjątkowa kampania z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że realizując ją możemy pomóc organizacji działającej w najbliższej okolicy danego sklepu, a przez to wspieramy lokalną społeczność. Dodatkowo, dzięki temu, że instytucje potrzebujące wsparcia zgłaszane są przez same zespoły sklepów funkcjonujących w danym regionie, odpowiadamy na jego konkretne potrzeby. Trzeba też podkreślić, że przeprowadzenie tej kampanii możliwe jest dzięki zaangażowaniu naszych klientów, którzy wielokrotnie już pokazali, że naprawdę potrafią pomagać. Wierzymy w siłę tego szczególnego połączenia ogólnopolskiego zasięgu naszej akcji z jej lokalnym charakterem – mówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Retail Polska.

Nowa akcja charytatywna Auchan
Przeprowadzenie kampanii możliwe jest dzięki zaangażowaniu klientów Auchan. Źródło: Auchan Polska

Zaangażowani partnerzy akcji

Partnerem majowej akcji charytatywnej jest Fundacja Pomagam.pl, której głównym celem jest pomoc potrzebującym poprzez możliwość założenia zbiórki online na portalu Pomagam.pl. Podczas kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan” zbiórki online dla organizacji lokalnych będą dostępne od startu akcji, aż do osiągnięcia celu zbiórki. Wpłacających nie będzie ograniczać wysokość kwoty, którą mogą przekazać. Dzięki temu będą mogli wesprzeć wybraną organizację na miarę swoich chęci i możliwości. 

Płatności bezgotówkowe zapewnia Donateo

Z kolei koordynatorem projektu oraz dostawcą technologii w sklepach Auchan jest Donateo. Rozwiązanie Donateo funkcjonuje w sieci hipermarketów i supermarketów Auchan w całej Polsce. Umożliwia ono bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych. W trakcie płatności kartą za zakupy klienci widzą na terminalu płatniczym pytanie o chęć przekazania określonej kwoty na wybrany cel.

Po wyrażeniu zgody do rachunku doliczana jest kwota datku, a kupujący otrzymuje odrębne potwierdzenie niefiskalne. Przekazane środki trafiają na konto wspartej fundacji, co zostaje odzwierciedlone także na koncie bankowym wpłacającego.

Jak długo będzie trwała kampania?

Jak poinformowała sieć handlowa, majowa kampania „Wspieraj lokalnie z Auchan” będzie aktywna do 17 czerwca, z możliwością jej przedłużenia zarówno w sklepach Auchan jak i online na portalu Pomagam.pl.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama