500 plus zwiększy się do 800 plus. Rząd obiecał to wyborcom

Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się nieoficjalne informacje dotyczące tego, że prędzej czy później 500 plus zamieni się w 800 plus. Politycy obozu rządzącego jeszcze kilka miesięcy temu wykluczali takie rozwiązanie. W związku z nadchodzącą kampanią wyborczą ten temat jednak wrócił i pojawiły się konkretne informacje. Kwota świadczenia zwiększy się do 800 zł, wiadomo też kiedy to nastąpi.

500 plus
500 plus zmieni się w 800 plus. Fot. Adobe Stock.
Reklama

500 plus czekają duże zmiany. Świadczenie wzrośnie do 800 zł

Jarosław Kaczyński podczas wczorajszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do kwestii programu 500 plus, z którego od kilku lat korzysta większość polskich rodzin. Prezes PiS zapowiedział, że kwota tego świadczenia wzrośnie do kwoty 800 zł. Oczywiście nie jest to duże zaskoczenie, ponieważ od miesięcy w mediach pojawiały się doniesienia, że obóz rządzący prędzej czy później wprowadzi 800 plus.

Wszystko wskazywało na to, że projekt 800 plus wróci przed wyborami parlamentarnymi i ostatecznie tak się stało. Rząd Zjednoczonej Prawicy zdaje sobie sprawę, że wartość 500 plus w czasach tak wysokiej inflacji się obniżyła i polskie rodziny potrzebują po prostu większego zastrzyku gotówki ze strony państwa. Podwyżka 500 plus powinna spotkać się z dużym entuzjazmem wśród wyborców PiS.

Kiedy wypłata 800 plus?

Jarosław Kaczyński podczas konwencji zapowiedział, że kwota w wysokości 800 zł może trafić do polskich rodzin najwcześniej na początku 2024 r. Prawdopodobnie do końca tego roku będą trwały prace nad tym projektem. Jak donoszą media, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że świadczeniem 800 plus, ale również innymi nowymi propozycjami PiS, Rada Ministrów zajmie się już na najbliższym posiedzeniu.

Rządzący obiecują też wprowadzenie innych projektów

Mimo iż 800 plus było zdecydowanie najważniejszą kwestią podczas wczorajszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, to trzeba też wspomnieć o innych propozycjach. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zostaną wprowadzone bezpłatne leki dla obywateli od 65 roku życia oraz dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. To odpowiedź na problem rosnących kosztów leków, które dla wielu osób są po prostu zbyt wysokie.

Prawo i Sprawiedliwość obiecuje również zniesienie opłat za korzystanie z autostrad, które są zarządzane przez państwo lub firmy prywatne. Czy ma dotyczyć to wszystkich pojazdów? Nie, propozycja ma obejmować tylko i wyłącznie posiadaczy samochodów osobowych, natomiast ciężarówki i tiry nadal będą musiały płacić za możliwość przejazdu przez autostrady.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Artykuły

Blog

Reklama