• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Słynne rajstopy Gatta znikną ze sprzedaży? Sieć ma spore problemy!

Skutki pandemii dały się we znaki prawie wszystkim przedsiębiorcom. Wśród tych najbardziej poszkodowanych znalazła się m.in. marka Gatta. Czy istnieje duże ryzyko, że obecna sytuacja zakończy się dla sieci porażką?

Czy to koniec kolejnej znanej marki?

Znana marka Gatta w poważnych tarapatach. Sieć odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Sieć uwielbiana jest głównie przez kobiety, które gustują w tamtejszych rajstopach i bieliźnie. Bardzo popularne są też pończochy Gattarajstopy dziecięce i stroje kąpielowe. Czy klienci muszą się martwić o to, czy sieć przetrwa? Okazuje się, że lockdown doprowadza markę na skraj wytrzymałości, właściciel marki został objęty ochroną przed wierzycielami.

Gatta to nie jedyna sieć, która cierpi w obecnej sytuacji. W ostatnim czasie wiele sieci musiało zamknąć się na dobre lub pożegnać Polskę. Zniknęły m.in. Promod, Camaieu czy Salamander. Wszystko to przez ograniczenie sprzedaży spowodowane zamknięciem galerii handlowych. Od 18 grudnia do dziś te placówki pozostają zamknięte. Wcześniej tylko chwilę można było robić tak zakupy przed świętami. Planowane otwarcie zapowiadane jest na 1 lutego, ale to dla wielu sklepów może być o wiele za późno.

Gatta ma jeszcze szanse przetrwać?

Okazuje się, że Gatta należąca do przedsiębiorstwa Ferax na jeszcze szanse na przetrwanie. Do tej nadziei przyczynił się sąd, który podjął decyzję o wszczęciu sanacji. Oznacza to, że wierzyciele nie będą mogli pobierać opłat na czas uporządkowania działalności i powrotu do wypłacalności. Sklep nie jest w stanie pokryć kosztów utrzymania lokalu, ponieważ odnotował wyraźny spadek sprzedaży. Ten zaś spowodowany jest głównie pandemią. Przedsiębiorstwo produkujące m.in. rajstopy Gatta przenosi swoje zakłady do Chin, bo tam koszty działalności będą mniejsze, to pozwoli utrzymać zatrudnienie około 1300 pracowników. Obecnie Gatta posiada 130 sklepów.

Zobacz najlepsze promocje!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Intermarche
  • Ccc
  • Lidl
  • Ding poleca
  • Koronawirus
  • Rajstopy
  • Gatta
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od czwartku w Lidlu! Lidl
25 - 27 lutego 2021
Gazetka Lidl
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lutego 2021
Gazetka Castorama
30 Urodziny Black Red WhiteBlack Red White
25 lutego - 12 marca 2021
Gazetka Black Red White
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lutego - 2 marca 2021
Gazetka Leroy Merlin
Czas na porządki z TescoTesco Centra Handlowe
25 lutego - 3 marca 2021
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Zakupowe fantazje w IntermarcheIntermarche Super
23 lutego - 1 marca 2021
Gazetka Intermarche Super
Rossman pomaga kobietomRossmann
16 - 28 lut 2021
Gazetka Rossmann
Radość z dojrzałości Rossmann SkarbRossmann
1 sty - 31 mar 2021
Gazetka Rossmann
Rossmann - przygotuj się do świąt!Rossmann
1 - 15 mar 2021
Gazetka Rossmann
Agata gwarantuje rabaty do 30%Agata
12 - 27 lut 2021
Gazetka Agata
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lut 2021
Gazetka Castorama
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lut - 2 mar 2021
Gazetka Leroy Merlin

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge