• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Outlet - co to takiego?

Outlet to taki rodzaj sklepu, w którym oferowane towary są sprzedawane w niższych cenach niż gdzie indziej. Najczęściej są to wyprzedaże organizowane specjalnie, by przyciągnąć nowych klientów. Jednak skoro ceny oferowanych w tego typu sklepie produktów są znacznie niższe od cen w innych sklepach, to czy warto skorzystać z outletu i tak taniej oferty?

Outlet to taki rodzaj sklepu, w którym oferowane towary są sprzedawane w niższych cenach niż gdzie indziej. Najczęściej są to wyprzedaże organizowane specjalnie, by przyciągnąć nowych klientów. Jednak skoro ceny oferowanych w tego typu sklepie produktów są znacznie niższe od cen w innych sklepach, to czy warto skorzystać z outletu i tak taniej oferty?

Outlet potrafi osiągać bardzo konkurencyjne ceny dzięki wystawianiu na sprzedaż końcówek konkretnych kolekcji. Nie ma tu reguły co do rodzaju asortymentu, bo może to być outlet obuwniczy lub najczęściej występujący - outlet z ubraniami dziennymi. Oferta takiego sklepu może zawierać w sobie produkt, które zostały po ostatnim (albo i dalej) sezonie sprzedażowym, co może sprawiać, iż nie zawsze wybór jest tak duży, jak ma to miejsce w normalnych sklepach. Przez to właśnie czasami można napotkać trudności w znalezieniu odpowiedniego dla siebie rozmiaru ubrań czy butów!

Jednak powyższe problemy nie przytrafiają się za każdym razem, gdyż outlety oferują też produkty, które w innych sklepach nie cieszyły się zbyt wielkim popytem ze względu np. na zbyt wygórowaną cenę! W takim przypadku w outlecie można nabyć całą kolekcję, a więc też wszystkie wersje rozmiarowe danego produktu. Jest to świetna okazja dla osób, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na zakup danego ubrania lub obuwia lub nie chciały, kupując tą rzecz przepłacać. Warto podkreślić, że outlety działają na takich samych zasadach niezależnie od tego, czy mowa o sklepie internetowym, czy stacjonarnym! W obydwu przypadkach oferowane powinny być produkty w znacznie niższych cenach.

Inną kategorią są outlety sprzedające ubrania markowe. Niższe ceny w takich sklepach uzyskiwane są dzięki podejmowanym przez właścicieli działaniom mającym na celu pozyskanie danego produktu bezpośrednio od producenta, z pominięciem wszelkich pośredników. W takim przypadku outlet jest w stanie zarabiać wciąż oferując markowe produkty (zwykle też obuwie i odzież) w bardzo konkurencyjnych cenach. To sprawia, że takie placówki cieszą się największą popularnością!

Coraz łatwiej napotkać na rynku outlety meblowe. Taki rodzaj outletu działa w zasadzie na identycznych zasadach, jak inne, bo rodzaj asortymentu nie ma tu znaczenia. Najczęściej jednak ten typ outletu działa w większych miastach, ponieważ tylko tam jest w stanie dotrzeć do wystarczającej ilości klientów. Dla wygody mieszkańców tych miast i by dotrzeć do tych ludzi, którzy nie mieszkają w miastach otwiera się outlety internetowe. Mogą one dotrzeć przecież do jeszcze większego grona klientów, a przecież od tego zależą możliwości ofertowe outletu i osiągane ze sprzedaży zyski!

Karolina Prominska

Miłośniczka pięknych miejsc i rzeczy. Od zawsze szuka najlepszych promocji. Pasjonatka zakupów i kosmetyków. Po godzinach uwielbia podróżować.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Wyprzedaże
  • Promocje
  • Outlet
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w PolomarkeciePOLOmarket
23 - 29 września 2020
Gazetka POLOmarket
Super oferty w KauflandKaufland
17 - 23 września 2020
Gazetka Kaufland
Zdrowo i lokalnie w Carrefour!Carrefour
15 - 26 września 2020
Gazetka Carrefour
Jesienne promocje w Tesco!Tesco Centra Handlowe
17 - 23 września 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Mega okazje w IntermarcheIntermarche Super
22 - 28 września 2020
Gazetka Intermarche Super
Mega promocje w Rossmannie!Rossmann
16 - 30 wrze 2020
Gazetka Rossmann
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Katalog promocji w Lidlu!Lidl
21 - 26 wrze 2020
Gazetka Lidl
Produkty greckie w Lidlu!Lidl
31 sie - 30 wrze 2020
Gazetka Lidl
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge