• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Masowa cyrkularność - poznaj ambitne plany sieci IKEA

Czy klienci popularnej sieci IKEA muszą liczyć się z tym, że już niedługo dojdzie w niej do zmian, które wpłyną także na nich?

Wiele wskazuje na to, że taka ewentualność jest bardziej niż prawdopodobna. W sieci już od dawna mówi się o tym, że kierunek jej rozwoju powinien być bardziej niż obecnie zrównoważony i cyrkularny. Plany firmy są przy tym wyjątkowo ambitne i zakładają, że już do roku 2030 będzie ona biznesem opartym w pełni o zasady tak zwanej gospodarki obiegu zamkniętego, neutralnej dla klimatu. Oczywiście, jeśli cel ma być osiągnięty, o pewnych działaniach zmierzających do niego, należy pomyśleć już teraz. Tak jest choćby w przypadku usprawnienia gospodarowania zasobami oraz projektowania i wytwarzania poszczególnych produktów w taki sposób, aby wpływ poszczególnych czynności na środowisko był możliwie jak najmniejszy.

ikea

IKEA pracuje także nad tym, by cały asortyment czekający na klientów był projektowany w oparciu o zasady wzornictwa cyrkularnego. W praktyce oznacza to, że kolejne produkty powinny nadawać się do ponownego użycia w produkcji. Niezbędne jest także dążenie do tego, aby nadawały się one do recyklingu wtedy, gdy przestaną już służyć swoim obecnym użytkownikom. Jeśli uda się zrealizować ambitne plany, począwszy od roku 2030, cały asortyment znajdujący się w sklepach IKEA będzie produkowany jedynie z materiałów odnawialnych albo tych, które pochodzą z recyklingu. O tym, że wiele jest jeszcze do zrobienia świadczy choćby to, że w roku 2018 cel ten udało się zrealizować w odniesieniu do sześćdziesięciu procent produktów, co przecież również może być uznane za wynik nastrajający optymistycznie.

Karolina Prominska

Miłośniczka pięknych miejsc i rzeczy. Od zawsze szuka najlepszych promocji. Pasjonatka zakupów i kosmetyków. Po godzinach uwielbia podróżować.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Recykling
  • Zrównoważony rozwój
  • Ikea
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Świetna oferta w Jysk Jysk
6 - 19 lut 2020
Gazetka Jysk
Zimowe inspiracje w Black Red WhiteBlack Red White
4 lut - 3 mar 2020
Gazetka Black Red White
hit
Super promocje w sklepach Kaufland!Kaufland
13 - 19 lut 2020
Gazetka Kaufland
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
10 - 22 lut 2020
Gazetka Biedronka
Oferta od poniedziałku w LidlLidl
17 - 19 lut 2020
Gazetka Lidl
hit
Katalog LidlaLidl
17 - 24 lut 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge