• Logo
  • Krakówul. Bolesława Czuchajowskiego

Ceny mięsa rosną! Jak wygląda sytuacja w Warszawie?

Koronawirus sprawia, że ceny wielu produktów są droższe. Okazuje się, że mięso jest jednym z nich. 

Koronawirus w Polsce powoduje problemy na wielu płaszczyznach. Ceny rosną bardzo dynamicznie. Mięso w Warszawie kosztuje teraz  nawet o 100% więcej. Sprawie ma się przyjrzeć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Praktyki gwałtownego podwyższania cen mają ulec zmianie. 

Koronawirus, Warszawa. Z powodu obecnej sytuacji ceny mięsa w ciągu kilku dni potrafiły rosnąć o 30 %. Sprzedawcy nie widzą w tym nic złego. Czy takie skoki cenowe nie przerażają ? Za pierś z kurczaka  zamiast 16 zł zapłacimy w Warszawie średnio 26 zł, filet z indyka kosztuje 33 zamiast 18 złotych.Tak samo jest w przypadku wielu innych towarów tego typu. Sprawa dotyczy sklepów mięsnych!

Czy to się zmieni?

UKOiK zapewnia, że jeżeli nagłe podwyżki cen okażą się nieuzasadnione, będą prowadzone działania w tej sprawie. Sprzedawcy często próbują zawyżać ceny bezpodstawnie, wykorzystując sytuację związaną z epidemią. Zauważono też, że promuje się produkty, które rzekomo mają uchronić nas przed zachorowaniem i następnie zawyża ich ceny. W najbliższych dniach sytuacja będzie kontrolowana coraz uważniej. Monitorowane będą nie tylko ceny żywności ale produktów higienicznych.
 

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Koronawirus
  • Ceny w warszawie
  • Ceny rosną
  • Mięso
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kompania Piwowarska w Carrefour! Carrefour
26 maja - 8 czerwca 2020
Gazetka Carrefour
Od poniedziałku w LidluLidl
25 - 27 maja 2020
Gazetka Lidl
Super kupony w Everydayme!Everydayme
11 - 31 maja 2020
Gazetka Everydayme
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maja 2020
Gazetka Aldi
Dzień Mamy w Tesco Tesco Centra Handlowe
21 - 27 maja 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Polomarket - oferta od środy do wtorkuPOLOmarket
27 maja - 2 czerwca 2020
Gazetka POLOmarket
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Naturalnie piękna - Skarb RossmannaRossmann
18 maj - 30 cze 2020
Gazetka Rossmann
Strefa promocji w RosmanieRossmann
15 - 29 maj 2020
Gazetka Rossmann
Kumulacja promocji w RossmannieRossmann
16 - 31 maj 2020
Gazetka Rossmann
Bajeczny Dzień Dziecka w Aldi Aldi
25 - 30 maj 2020
Gazetka Aldi
Majowe projekty z Leroy MerlinLeroy Merlin
8 maj - 1 cze 2020
Gazetka Leroy Merlin
Kupuj online w CastoramieCastorama
4 - 31 maj 2020
Gazetka Castorama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge