• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Carrefour. Czy kupisz żywe karpie?

Nadchodzą zmianyw Carrefour. Jak będzie wyglądała sprzedaż ryb w tym roku?

Sprzedaż karpi w Carrefour

Sprzedaż żywych ryb w sklepach wzbudza kontrowersje od wielu lat. W takich sytuacjach często brakuje odpowiedniego zabezpieczenia i brak pewności, że zwierzęta traktowane są humanitarnie. Sieć Carrefour chce wprowadzić zmiany i całkowicie zaprzestać sprzedaży żywych ryb. Do zmian miało dojść w tym roku, jednak wszystko wskazuje na to, że dopiero w 2021 roku cel zostanie zrealizowany. W tym roku w sklepie będą żywe karpie, ale będzie można kupić je tylko po uboju. W przyszłym roku Carrefour wcale nie będzie kupował ryb żywych od dostawców.

Carrefour zobowiązał się do zmian wspólnie z dostawcami sieci. Wszystko zostanie wprowadzone z odpowiednim wyprzedzeniem, aby dostawcy mieli czas na dostosowanie swojej hodowli do nowych warunków przygotowania i transportu ryb. Na przystosowanie się do zmian będą mieli czas również hodowcy. Gospodarstwa rybackie, które współpracują z siecią, będą mogli dostosować infrastrukturę swoich hodowli do nowych warunków.

Act For Food

Jest to nazwa programu, według którego zwraca się uwagę na ochronę bioróżnorodności oraz pracuje się nad poprawą i dobrostanem zwierząt. Carrefour postępując zgodnie z tymi zasadami, przygotowuje się do realizacji długoterminowej strategii transformacji żywieniowej w Polsce. Sieć chce przyczynić się do dbania o środowisko i

Czy klienci kupują żywe karpie?

Okazuje się, że w okresie Bożego Narodzenia, aż 40% osób deklaruje chęć zakupienia żywego karpia z basenu. W dużej mierze świadczy to o przywiązaniu do tradycji. Zmiany jednak i tak nadejdą. Jeżeli klienci stracą możliwość kupna żywego karpia i tak go kupią, tylko w innej postaci. Być może to czas na wprowadzenie nowych przyzwyczajeń i zachęcenie klientów do transformacji.

Sprawdź gdzie kupisz tanie ryby!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Ryby
  • Carrefour
  • Lidl
  • Intermarche
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Hity tygodnia w POLOmarketPOLOmarket
30 września - 6 października 2020
Gazetka POLOmarket
Przygotuj dom na jesień z Agatą Agata
29 września - 10 października 2020
Gazetka Agata
Impreza niskich cen w Carrefour Carrefour
29 września - 3 października 2020
Gazetka Carrefour
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 września - 6 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Od czwartku w KauflandzieKaufland
1 - 7 października 2020
Gazetka Kaufland
Ogrzewanie w CastoramieCastorama
23 września - 11 października 2020
Gazetka Castorama
Sezon jesień-zima w Rossmannie! Rossmann
1 - 15 paź 2020
Gazetka Rossmann
Sekretny ogród w Black Red WhiteBlack Red White
10 wrze - 8 paź 2020
Gazetka Black Red White
Katalog LidlLidl
28 wrze - 3 paź 2020
Gazetka Lidl
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl
Dni bohatera domu w Leroy MerlinLeroy Merlin
16 wrze - 6 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge