Trupi miodek z okazji Dnia Wszystkich Świętych? Poznaj tradycyjne polskie słodycze
Co roku Dniu Wszystkich Świętych towarzyszą lokalne tradycje związane ze słodyczami. Jeśli chcesz je poznać przeczytaj ten artykuł.
Z okazji Dnia Wszystkich Świętych w Polsce często przygotowuje się i spożywa tradycyjne słodycze. Przysmaki te różnią się w zależności od regionu, a w tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze z nich.
Pańska skórka
Pańska skórka to tradycyjny polski cukierek zawinięty w papier. Tworzy się go z cukru, wody, soku owocowego, ubitych białek, żelatyny i skrobi. Jest to popularny w województwie mazowieckim przysmak towarzyszący Dniu Wszystkich Świętych. Można go dostać przy warszawskich cmentarzach. Ta łakoć jest bardzo słodka o delikatnym karmelowo-migdałowym smaku.
Trupi miodek
Miodek turecki, zwany też trupim, to popularna w Krakowie słodycz kojarzona z Dniem Wszystkich Świętych. Ten przysmak ma miodowy smak, może się łamać lub kruszyć. Składa się głównie ze skarmelizowanego cukru z dodatkiem olejków aromatycznych i barwników, a czasem orzechów.
Szczypka
Odpowiednikiem mazowieckiej skórki pańskiej i krakowskiego trupiego miodku na Lubelszczyźnie jest szczypka. To wyrób cukierniczy, który ma przypominać szczapę (kawałek rozłupanego drewna z żywicą, którego używano do rozpalania ognia). Ten cukierek ma kształt laseczki.
Czytaj także: Ten sprytny trik pozwoli ci dużo zaoszczędzić na rachunku za prąd!
Не пропустіть найцікавіші статті!
Клацніть і стежте Ding.pl в
Увімкнути сповіщення про улюблені продукти: