Tanie perfumy męskie które długo pachną. Sprawdź co warto wybrać
Perfumy męskie to nie tylko zapach – to także odzwierciedlenie charakteru i pokazanie siły i pewności siebie. Wielu panów uważa, że dobre perfumy muszą kosztować dużo. To nieprawda. W wyborze zapachu należy się kierować zawsze własnym gustem i stosować się do kilku zasad. Podpowiadamy jak wybrać dla siebie odpowiedni zapach bez wydawania fortuny.
Tanie perfumy męskie – gustowne zapachy nie muszą być drogie
Wiele osób uważa, że niesamowicie pachnące perfumy to towar niedostępny dla osób ze szczuplejszym portfelem. Można śmiało powiedzieć, że perfumy to często produkt luksusowy i wyjątkowy. Panowie często nie wiedzą jaki zapach dla siebie wybrać, a w perfumerii czują się jak "dziecko we mgle". Nawet po sprawdzeniu kilku zapachów, presji miejsca i obsługi panowie dokonują często złych wyborów. Do tego dochodzi też cena. Zapachy znanych producentów kosztują po kilkaset złotych za kilkadziesiąt mililitrów. Często to główny argument, by zrezygnować z danego zapachu nawet, gdy nam się on ogromnie podoba.
Perfumy męskie – jakie nuty zapachowe są najpopularniejsze?
Przez lata przyjęło się przekonanie, że prawdziwy mężczyzna pachnie skórą, tytoniem i mchem. Bez względu na to czym się zajmujesz – odpowiednio dobrany zapach to obowiązkowe dopełnienie każdej stylizacji. Co roku marki prześcigają się w "zapachowych nowościach". Jednak klasyka i ponadczasowe nuty zawsze cieszą się popularnością.
Przeglądając klasyczne kompozycje zapachowe łatwo zauważyć, że opierają się one prawie zawsze na skórze, tytoniu i właśnie mchu. W mieszankach wyczuwalne są również aromaty bursztynu, cedru i drzewa sandałowego. Klasyczne perfumy męskie pasują praktycznie do każdego mężczyzny i idealnie nadają się na prezent.
Aromaty skóry i tytoniu pojawiają się w eleganckich męskich zapachach. Połączenie tych składników rozpościera wokół mężczyzny nutę tajemniczości, głębi i wyrazistości. Tytoń i skóra to ciepłe aromaty, które są dobrze wyczuwalne nawet po całym dniu.
Tanie perfumy męskie – rozpoznasz je po kolorze
Wybieranie perfum nie jest łatwe, ale odpowiednie ich dobranie podnosi pewność siebie i działa na płeć przeciwną. Wielu producentów tworzy opakowania i projektuje flakoniki w taki sposób, by były one spójne z emocjami. Kolor opakowania często świadczy o tym, czego można spodziewać się wewnątrz. Co oznaczają kolory?
-
Flakoniki srebrne, przezroczyste – to często lekkie, świeże zapachy ze sportowymi akcentami.
-
Niebieskie i turkusowe – zapachy świeże, lekkie i morskie.
-
Czerwone, bordowe i pomarańczowe – zapachy ostrzejsze, które mogą sprawiać wrażenie dość duszących. Są to często zapachy orientalne z wyczuwalnym imbirem i kardamonem.
-
Brązowe – głównie ciepłe, skórzane, tytoniowe i drzewne zapachy.
-
Czarne – ciepłe, ciężkie, pieprzne i drzewne aromaty.
-
Jasnopomarańczowe – słodkie, świeże i cytrusowe zapachy.
-
Ciemnozielone – ziołowe aromaty często uważane za "staromodne".
-
Beżowe i bladożółte – cięższe aromaty, gdzie główne role grają imbir, pieprz i drewno.
Które tanie perfumy męskie warto wybierać?
Każdy mężczyzna może pachnieć dobrze bez wydawania kilkuset złotych za flakonik. Na rynku dostępnych jest wiele "budżetowych" zapachów, które zachwycają aromatem i długo utrzymują się na skórze. Do zapachów poniżej 100 złotych zaliczamy m.in:
-
Woda kolońska dla mężczyzn z Aspen – zapach dedykowany pewnym siebie mężczyznom. Wyraża męską siłę i charyzmę. Nuty zapachowe (nuta serca – lawenda, wetiwera, przyprawy, nuta głowy – cytryna, mięta pieprzowa, nuta podstawy – piżmo, bursztyn).
-
Woda toaletowa David Beckham Respect – to eleganckie perfumy męskie, który przyciągają uwagę. Na męski aromat składają się nuty arbuza, grejpfruta, pieprzu, bazylii, lawendy, paczuli.
-
Police To Be Man Camouflage – orientalna kompozycja dla mężczyzn, którzy cenią sobie odświeżające aromaty. Znajdziemy tam (nuta głowy – cytryna, mięta, czerwone jabłko, kardamon, nuta serca – lawenda, fiołek, rabarbar, gałka muszkatołowa, cynamon, nuta bazy – kwiat pomarańczy, wanilia, fasola tonka, nuty drzewne, ambra i drzewo kaszmirowe).
Dlaczego nie warto kupować podróbek?
Problem podrabiania oryginalnych perfum to swego rodzaju plaga. W internecie i na forach roi się od ofert osób, które zajmują się sprzedażą podrobionych zapachów. Oryginalne perfumy męskie mogą być drogie. Dlatego wielu panów chcąc "modnie" pachnieć decyduje się na zapachy, które wyglądają wizualnie jak oryginał, ale często z oryginalnym zapachem nie mają nic wspólnego.
Oficjalni producenci ogromną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Oznacza to, że do produkcji zapachów wykorzystuje się zawsze przebadane, sprawdzone składniki. Każdy użyty aromat i najdrobniejszy składnik musi spełniać wiele jakościowych norm. Warto tutaj przypomnieć, że perfumy wchodzą w bezpośredni kontakt ze skórą i mają wpływ na nasze zdrowie. W skrócie oryginalne perfumy są przede wszystkim bezpieczne. Podróbki mimo iż wizualnie wyglądają niemal identycznie, to często nie spełniają żadnych jakościowych wymagań. W produkcji podróbek nie stosuje się żadnych z góry ustalonych reguł. W procesie produkcyjnym substancje mogą być wręcz szkodliwe. Nieoryginalne perfumy męskie szybko tracą swój cały bukiet i często posiadają barwniki, które np. na odzieży pozostawiają trudne do usunięcia smugi i plamy.
Podróbki utrzymują się na skórze krótko, szybko wietrzeją. Kupujący decydując się na taki produkt musi brać pod uwagę to, że taki perfum będzie musiał używać znacznie częściej niż oryginalny zapach. Warto więc wybierać nieco tańsze perfumy męskie, które również zachwycają nutami i pochodzą ze sprawdzonych źródeł.
Не пропустіть найцікавіші статті!
Клацніть і стежте Ding.pl в
Увімкнути сповіщення про улюблені продукти: