Reklama
Reklama

Wyprawka szkolna - nie zapomnij tych rzeczy!

Gdy Twoje dziecko rozpoczyna swoją edukację, jest kilka rzeczy, o których będziesz musiał pamiętać, aby je spakować. Choć lista może wydawać się długa, ważne jest, aby być przygotowanym. Dobra szkolna wyprawka może sprawić, że doświadczenie Twojego dziecka będzie znacznie bardziej komfortowe i zorganizowane. Oto lista must-haves dla każdego nowego ucznia szkoły.

Rzeczy do szkoły: lista przyborów szkolnych

Wyprawka szkolna to obowiązkowy element wyposażenia każdego ucznia, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją przygodę naukową, czy jest uczniem starszych klasów. Dobrze skomponowana lista zakupów do szkoły to doskonały sposób, aby upewnić się, że kupisz wszystko, czego potrzebuje dziecko, aby odnieść sukces w klasie. Oczywiście nie każdy wie, co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce, dlatego stworzyliśmy listę rzeczy niezbędnych. Z pewnością zeszyty to konieczność dla każdego ucznia. Prawdopodobnie będzie ich używał na wszystkich zajęciach, więc ważne jest, aby mieć ich pod dostatkiem. Ważny jest też dobry plecak - pomoże on z łatwością nosić wszystkie przybory.

Oprócz zeszytów i plecaka, niezbędne są także długopisy, ołówki i farby. Upewnij się, że ma wiele różnych kolorów w swoim zestawie farb, abyś mógł tworzyć arcydzieło za arcydziełem. Wreszcie, nie zapomnij o ubraniu. Każdy uczeń bęzie potrzebował ubrań, które są wygodne i pozwalają na łatwe poruszanie się. Dobrze jest też wybrać ubrania, które odzwierciedlają osobowość dziecka - w końcu chce czuć się pewnie, wchodząc do klasy każdego dnia.

Lista zakupów do szkoły powinna więc być swobodnie modyfikowana. Dobrym pomysłem jest zachęcenie ucznia do wzięcia udziału w jej opracowaniu - dzięki temu z pewnością znajdą się na niej wszystkie potrzebne mu przedmioty. Właśnie zaczynasz kompletowanie wyprawki? Skorzystaj z naszej listy, na której umieściliśmy wszystkie najważniejsze rzeczy, które przydadzą się zarówno młodszym, jak i starszym uczniom.

Plecak

Kompletowanie wyprawki warto zacząć od kupna plecaka. Jaki model najlepiej wybrać? Podczas zakupów plecaka dla ucznia należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach: 

  • Powinien być wygodny do noszenia - plecak powinien być wystarczająco duży, aby zmieścić wszystkie przybory szkolne ucznia, ale nie za duży lub nieporęczny, że staje się niewygodny do noszenia. Istnieje wiele różnych rodzajów plecaków dostępnych, więc ważne jest, aby znaleźć taki, który pasuje do potrzeb i stylu ucznia.Przede wszystkim niezbyt ciężki - jego waga powinna oscylować wokół 0,5-1 kg.
  • Plecak z przegródkami lub bez - niektórzy uczniowie wolą plecaki z dużą ilością przegródek i kieszeni, podczas gdy inni wolą plecaki z jedną dużą komorą. Ważne aby uczeń mógł z łatwością znaleźć wszystkie potrzebne przedmioty w plecaku, dlatego zaleca sie plecak z kilkoma kieszeniami.
  • Materiał - plecaki wykonane z trwałych materiałów, takich jak płótno lub nylon, są zazwyczaj bardziej wytrzymałe niż plecaki wykonane z poliesteru. Pamiętaj, że plecaki są często stawiane na podłogę, więc warto wybrać taki, który będzie miał mocniejsze dno. Niektóre plecaki mają wbudowane pokrowce przeciwdeszczowe, które mogą się przydać podczas deszczowej pogody.
  • Przy zakupie plecaka należy pamiętać o wieku i rozmiarze ucznia. Plecaki przeznaczone dla młodszych uczniów są zazwyczaj mniejsze i mniej ciężkie niż te przeznaczone dla starszych uczniów. Ważne jest również, aby upewnić się, że plecak ma paski, które są regulowane, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować do rozmiaru ciała ucznia. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność ucznia na drodze.
  • Dla dzieci z klas 1-3 idealne będą tornistry z bajkowym wzorem. Chłopcom z pewnością spodoba się plecak z Transformers, a dziewczynkom - z Barbie. Dla nieco starszych uczniów idealny będzie plecak w wzory kwiatowe lub abstrakcyjne. Uniwersalnym wyborem jest model w jednym kolorze. Kupując taki plecak, masz pewność, że szybko się nie znudzi.

Piórnik

W piórniku uczeń będzie trzymał wszystkie potrzebne w szkole przybory do pisania, takie jak długopisy, flamastry czy kredki. Szukając odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Piórnik będzie ciągle otwierany i zamykany, dlatego powinien być wytrzymały i mieć mocny zamek.

Na rynku dostępne są piórniki z przegródkami a także modele w kształcie tuby, w których wszystkie przedmioty znajdują się luzem. Dla młodszych uczniów zdecydowanie lepiej sprawdzą się te pierwsze - dzięki przegródkom łatwiej będzie im utrzymać porządek w szkolnych akcesoriach.

Ważna jest również pojemność piórnika. Muszą się w nim zmieścić nie tylko długopis, pióro czy ołówek, ale również komplet kredek, gumka do ścierania, temperówka a nawet nożyczki, linijka czy kątomierz. Jeśli chodzi o wzór w sklepie z łatwością znajdziemy modele zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.

Przybory do pisania

Aby odnieść sukces w szkole, trzeba mieć odpowiednie narzędzia. Przyrząd do pisania jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich uczniów, a nowy piórnik należy odpowiednio wypełnić. Jakie przybory szkolne powinny się w nim znaleźć?

  • długopis lub pióro - długopisy są w różnych kolorach i stylach i mogą być używane do wielu celów.
  • naboje do pióra - napoje zapasowe pozwolą zmniejszyć ilość długopisów w piórniku
  • korektor - korektor pozwoli zmniejszyć ilość zakreśleń w zeszycie
  • ołówek - ołówki są podstawową koniecznością do robienia notatek lub pisania zadań domowych, kolorowe ołówki mogą być używane do rysowania diagramów lub ilustrowania pomysłów w pracach,
  • gumka do ścierania - podczas gdy gumka jest dołączona do większości ołówków, dodatkowa gumka może się przydać,
  • temperówka - temperówka jest niezbędna, aby ołówki były ostre i gotowe do pisania,
  • kolorowe zakreślacze - zakreślacze są świetne do podkreślania ważnych notatek lub fragmentów w podręcznikach,
  • linijka - linijka jest niezbędnym narzędziem dla uczniów na zajęciach z matematyki,
  • cyrkiel - cyrkiel jest wymagany na zajęciach z matematyki
  • samoprzylepne karteczki - karteczki samoprzylepne są świetne do zostawiania przypomnień lub robienia notatek na zajęciach,
  • kątomierz - kątomierz może być użyty do mierzenia kątów lub rysowania wykresów, często zamieniz sobą małą linijkę

Z odpowiednimi narzędziami, każdy student może osiągnąć sukces akademicki!

Akcesoria na plastykę

W szkole podstawowej w plecaku dziecka nie powinno zabraknąć również przyborów potrzebnych na zajęciach plastycznych. Z pewnością przydadzą się:

  • komplet kredek,
  • farby plakatowe,
  • pędzelki i kubeczek na wodę,
  • blok rysunkowy biały,
  • blok rysunkowy kolorowy,
  • blok techniczny,
  • papier kolorowy,
  • plastelina,
  • bibuła,
  • klej w sztyfcie i w tubce,
  • nożyczki,
  • teczka na rysunki.


Zeszyty i podręczniki

Każdy uczeń na pewno będzie potrzebować zeszytów w kratkę i w linie. Do języka polskiego i matematyki warto kupić grubsze modele (posiadające 60 lub 90 kartek). Mogą być również potrzebne zeszyt milimetrowy (na technikę), czysty (do geometrii) i w pięciolinię (do muzyki). Oczywiście to, jakie zeszyty kupić, zależy od klasy, do której uczęszcza dziecko. Warto pamiętać, że chociaż zeszyty w twardej oprawie prezentują się dużo ładniej, są też cięższe. Zakup takich modeli do wszystkich przedmiotów może nie być dobrym pomysłem. Przed rozpoczęciem szkoły konieczny będzie też zakup podręczników. Te są różne dla każdej klasy. Książki, których nie trzeba wypełniać w środku, można kupić używane, np. od kolegów ze starszych klas. W ten sposób oszczędzimy pieniądze na inne elementy wyprawki.

Okładki i naklejki na zeszyty i książkiWarto zadbać, aby zeszyty i podręczniki były podpisane w widocznym miejscu. To niezbędne, kiedy nauczyciele zbierają je, aby sprawdzić pracę domową. Dzięki podpisowi możemy mieć też pewność, że zgubiony zeszyt czy książka odnajdą swojego właściciela. Pomocne będą w tym specjalne naklejki z miejscem do wpisania imienia i nazwiska oraz klasy ucznia. Są one często zdobione motywami z bajek i filmów, dlatego ich wybór warto skonsultować z dzieckiem. Ich zakup z pewnością je ucieszy. Aby zeszyty i książki szybko się nie zniszczyły, można zabezpieczyć je plastikowymi okładkami. Dzięki temu bez problemu dotrwają do końca roku szkolnego w niezmienionym stanie. Okładki na zeszyty i książki są dostępne przed rozpoczęciem roku szkolnego w każdym supermarkecie.

KalkulatorUczniowi może się również przydać kalkulator. W szkole podstawowej wystarczy model posiadający funkcję pierwiastka kwadratowego. Licealistom będzie z kolei potrzebne bardziej skomplikowane urządzenie, szczególnie, gdy uczą się w klasie z rozszerzoną matematyką czy fizyką. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czy nauczyciel pozwala uczniom korzystać z kalkulatora podczas lekcji. Często mogą oni pomagać sobie w ten sposób, jednak musi być to najprostszy dostępny w sklepach model. Takie urządzenia dopuszczone są też do użytku podczas egzaminów.

Strój i buty na WFW trakcie kompletowania szkolnej wyprawki nie można zapomnieć o ubraniu na zajęcia z wychowania fizycznego. Taki komplet powinien być przede wszystkim wygodny. Jeśli koszulka i spodenki spodobają się uczniowi, z pewnością będzie to dodatkowa motywacja do ćwiczeń. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnych produktów warto skonsultować się z nauczycielem -  w niektórych szkołach wymagane są bowiem ubrania bez wzorów lub w określonych kolorach, a buty muszą mieć jasną, niebrudzącą podeszwę. Aby strój służył długi czas, stawiaj na produkty dobrej jakości. Warto wybrać ubrania wykonane z materiałów przeznaczonych do aktywności fizycznej, które zapewnią dziecku odpowiednią wentylację.

Worek na buty przyda się w szczególności jesienią i zimą, kiedy dziecko musi zmieniać obuwie w szatni. Można go też wykorzystać do noszenia ubrań potrzebnych do ćwiczeń na WF. Jaki model wybrać?
Młodsi uczniowie z pewnością będą zadowoleni z worka z Minionkami, bohaterkami Krainy Lodu czy Psiego Patrolu. Jednak interesująca grafika to nie wszystko. Lepiej upewnić się, że worek wykonany jest z trwałego materiału i że ma sznureczki, które pozwalają nosić go w podobny sposób jak plecak.

Akcesoria i gadżety do szkoły

Książki, zeszyty, przybory szkolne - co jeszcze warto wrzucić uczniowi do plecaka? Jakie gadżety wybrać, aby mieć pewność, że ma on wszystko, czego potrzebuje?

Obecnie gadżety elektroniczne wspomagające naukę stają się cenną pomocą w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Do elementów szkolnej wyprawki coraz częściej zaliczamy już nie tylko długopisy, zeszyty czy farbki, ale również tablety edukacyjne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które są specjalnie ukierunkowane zarówno na grę, jak i edukację. Te do nauki od razu wyposażone są w aplikacje do nauki języków obcych czy matematyki.

W szkole z pewnością przyda się pendrive. Za jego pomocą uczeń przeniesie zadaną na informatykę pracę domową z komputera domowego na szkolny czy w trakcie lekcji zaprezentuje interaktywną prezentację. Decydując się na konkretny model, najlepiej wybrać taki o dużej pojemności,  aby można było przechowywać na nim jak najwięcej dokumentów. W sklepach dostępne są urządzenia w różnych kształtach, także tych przypominających bohaterów z bajek i filmów. Możliwość przyczepienia pendrive'a do plecaka czy piórnika będzie dodatkowym atutem.

Dobrym pomysłem jest też zakup powerbanka. Przyda się on nie tylko w szkole, ale i w domu czy podczas wycieczek. Jeśli chcesz mieć pewność, że niezależnie od tego, jak długo dziecko będzie korzystać z telefonu, będziesz mógł zawsze się z nim skontaktować, koniecznie wrzuć mu do plecaka takie urządzenie.

Pudełko na jedzenie i bidon to również przydatne szkolne gadżety. Lunchbox z indywidualnie wybranym nadrukiem, którym może być fotografia pupila czy wizerunek ulubionej postaci z bajki będzie świetnym dodatkiem, w który schowasz pożywne i zdrowe przekąski. Pakując w niego owoce i warzywa, wyrobisz w dziecku dobre nawyki i zadbasz o to, by nie jadło zbyt dużo słodyczy. Z kolei bidon na wodę lub sok świetnie sprawdzi się w gorące dni i po zajęciach WF.


Zobacz też:

Najlepsze zestawy Lego na prezent komunijny! Spodobają się dziewczynkom i chłopcom! 

Co wiesz o Dniu Flagi? Każdy Polak powinien o tym wiedzieć! 

Przed zakupem makaronu warto sprawdzić mały szczegół! Ten detal zmieni Twoje dania na lepsze!

INTERIA.PL