• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Niebieski nowym zielonym – innowacyjny Decathlon w Olsztynie

Olsztyn jest znany jako zielone i ekologiczne miasto. Nic dziwnego, że właśnie tu powstał najbardziej ekologiczny sklep sieci Decatlon. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że sklep zmniejszył emisję CO2 aż o 70% oraz obniżył eksploatacyjne za prąd i wodę o 60%.

Na elewacji zostały zamontowane panele solarne, którą są w stanie zasilić osiem gospodarstw domowych i oszczędzają 13 tys. kg CO2 w skali roku. Przed sklepem nasadzono krzewy i kwiaty oraz 80 drzew różnych gatunków, tworząc tak zieloną strefę parkingową oraz zielone ścieżki prowadzące do sklepu. Przed sklepem znajdują się również ławki solarne, zasilane energią słoneczną. Będziemy mogli dzięki nim naładować swój telefon oraz zagwarantują dostęp do internetu. Latarnie przed sklepem są również zasilane przez panele solarne oraz turbiny wiatrowe, które są umieszczone na dachu. Dla konsumentów czeka również ładowarka do samochodów elektrycznych i ściany stworzone z gatunków roślin odpornych na warunki atmosferyczne. Zastosowane panele słoneczne oraz turbiny wiatrowe sprawiają, że Decathlon w Olsztynie jest niezależny energetycznie.

W sklepie zastosowano tylko oświetlenie LEDowe, które zapewnia najlepszy dostęp do światła dziennego w strefach rekreacyjnej i sprzedaży, kas oraz zapleczu, dzięki przezroczystym panelom przeciwpożarowym na dachu budynku. Jest to nie tylko oszczędność w zużyciu energii, ale również ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza budynku.

Niektóre zmiany, zastosowane w nowym sklepie, nie są widoczne gołym okiem. Decathlon w Olsztynie ma możliwość recyklingu wody deszczowej, która będzie gromadziła się w podziemnym zbiorniku. Dzięki temu sklep zyskuje wodę do podlewania roślin i zapewnia naturalny obieg wody.

Poza ekologicznymi rozwiązaniami Decathlon jest otwarty dla lokalnej społeczności. Wielką atrakcją sklepu będzie wielofunkcyjne boisko, z którego będą mogli korzystać nie tylko klienci sklepu. Dla sportowców są przygotowane toalety. Dodatkowo na boisku będą organizowane treningi, na które będą zapraszani mieszkańcy Olsztyna.

Inga Więch

Inga uwielbia niezobowiązujące podróże po sklepach i galeriach handlowych. Jest niezłą łowczynią różnych okazji online. W wolnych chwilach słucha muzyki i gra w gry (zarówno planszowe, jak i na PC). Miłośniczka długich spacerów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Innowacyjny decathlon
  • Decathlon olsztyn
  • Decathlon
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Kaufland - oferta handlowaKaufland
9 - 15 lipca 2020
Gazetka Kaufland
Od czwartku w LidlLidl
9 - 11 lipca 2020
Gazetka Lidl
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 czerwca - 15 lipca 2020
Gazetka Leroy Merlin
Od środy do wtorku w PolomarkeciePOLOmarket
8 - 14 lipca 2020
Gazetka POLOmarket
Moda na lato w Carrefour!Carrefour
14 - 26 lipca 2020
Gazetka Carrefour
Lato niskich cen w Tesco!Tesco Centra Handlowe
9 - 15 lipca 2020
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Rossmann przyjazny naturzeRossmann
1 - 15 lip 2020
Gazetka Rossmann
Wygodne lato w Biedronce! Biedronka
29 cze - 11 lip 2020
Gazetka Biedronka
Katalog LidlLidl
6 - 11 lip 2020
Gazetka Lidl
Najlepsza oferta dla domu w Leroy Merlin!Leroy Merlin
25 cze - 15 lip 2020
Gazetka Leroy Merlin
Stylowe lato Black Red WhiteBlack Red White
2 lip - 4 sie 2020
Gazetka Black Red White
Od czwartku w LidlLidl
9 - 11 lip 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge