• Logo
 • Warszawaul. Mazowiecka

Najlepszy proszek do prania? Poznaj wyniki rankingu!

Proszek do prania to bardzo ważny produkt, dobrze wiedzieć, jaki wybrać, by ubrania, które nosimy były jak najbardziej czyste i chronione przez zniszczeniem. UOKiK przeprowadziło testy na najlepsze proszki.

Test proszków do prania. Jakie wyniki?

To pierwsza taka akcja! Na testy dotyczące jakości takich produktów jak środki do prania zdecydował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przebadano te dedykowane do tkanin kolorowych, a łącznie wytypowano aż 10 różnych produktów. Na początek zrobiono rozeznanie rynku, by zdecydować się na konkretne marki. Proszki kupiono zarówno w dyskontach, jak i sklepach sieciowych czy lokalnych. Badania właściwe produktów trwały od sierpnia do września. Każdy proszek do prania sprawdzany był na gotowej dzianinie, która zawierała 15 rodzajów standardowych plam.

Sprawdzano je pod kątem wielu kryteriów, a były nimi:

 • Długość utrzymywania intensywności koloru,
 • To czy proszek chroni biel przed wypłowieniem,
 • To czy tkaniny nie pogarszają się po praniu w danym proszku,
 • Usuwanie plam,
 • To czy proszek rzeczywiście wystarcza na taką ilość plan, jaka jest deklarowana.

Przebadane proszki to Ariel, Bryza, Dosia, E, E Active - 6 Filip, Persil, Rex, SurfVizir.

Gazetka Intermarche i proszki do prania:

Poznaj wszytskie promocje proszków do prania! Zainstaluj naszą aplikację DING!

Który proszek do prania najlepszy?

To który proszek będzie najlepszy od wielu czynników. Przykładowo, jeżeli pierzemy duże ilości białych ubrań i mieszamy je w pralce razem z ciemniejszymi tkaninami, najlepiej sprawdzi się Dosia i Surf, proszki te sprawdziły się najlepiej w kategorii utrzymywania kolorów. Uniemożliwiają one zafarbowanie bieli przez inne kolorowe ubrania. Jeżeli jednak chcecie prać białe tkaniny naturalne, to lepiej sprawdzi się Persol Color i Rex. Różnica będzie znaczna, a ubrania bezpieczne.

Według rankingu pierwsze miejsce zajął proszek do prania Persil Color, zdobył aż 5 gwiazdek, kolejne proszki otrzymały już gwiazdki tylko 3, były to Bryza Lanza, Rex, Vizir i Filip. Na trzecim miejscu znalazł się E, Ariel oraz Surf i Dosia, na ostanie załapal się E Active – 6.

Poszukując proszku do prania na zakupach, warto pamiętać, że liczy się nie tylko reklama i promocja marki. Kupując, warto wziąć pod uwagę powyższy ranking i kupić proszek, którego właściwości będą dla nas najlepsze. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet najlepszy proszek do prania nie poradzi sobie ze wszystkimi plamami. Persil wyprał 7 z 15 rodzajów zabrudzeń i był to najlepszy wynik, w porównaniu do konkurencji. W przypadku niektórych plam musimy pamiętać, że istnieją dodatkowye środki piorące lub domowych, tradycyjnych sposobach na pranie. Przykładowo tłustą plamę łatwo usunąć płynem do mycia naczyń, a plamy ze smaru przy pomocy masła. Są to ciekawe tajniki, których możemy znaleźć w Internecie całe mnóstwo.

Będą kolejne testy?

UOKiK zapowiada już kolejne testy produktów z kategorii chemia gospodarcza. Następnym razem będą to tabletki do zmywarki i płyny do mycia naczyń. Wyniki mają być dostępne już za kilka tygodni.

Sprawdź promocje na proszki do prania!

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

 • Polomarket
 • Tesco
 • Intermerche
 • Promocje
 • Ding poleca
 • Proszek do prania
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Superłupy w KauflandKaufland
22 - 28 października 2020
Gazetka Kaufland
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 października 2020
Gazetka Leroy Merlin
Dobrych snów życzy IKEA GdańskIKEA
20 października - 3 listopada 2020
Gazetka IKEA
Najwspanialsze upominki w ActionAction
14 października - 10 listopada 2020
Gazetka Action
Dom gotowy na jesień z Agatą!Agata
19 - 31 października 2020
Gazetka Agata
Kupując w Carrefour ZYSKujeszCarrefour
20 - 24 października 2020
Gazetka Carrefour
Skarb RossmannRossmann
1 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Mega promki na makijaż w Rossmann!Rossmann
16 - 31 paź 2020
Gazetka Rossmann
Stylowe wnętrza z Leroy MerlinLeroy Merlin
7 - 27 paź 2020
Gazetka Leroy Merlin
Katalog Castorama 2020Castorama
24 cze - 31 gru 2020
Gazetka Castorama
Kupując w Carrefour ZYSKujeszCarrefour
20 - 24 paź 2020
Gazetka Carrefour
Katalog sklepu online LidlLidl
7 wrze - 30 lis 2020
Gazetka Lidl

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge