Reklama

Koniec z kultowym katalogiem IKEA

Słynne na całym świecie katalogi od IKEA stały się od lat inspiracją dla wielu osób chcących coś zmienić w swoim mieszkaniu. Zawarte w nich nowe produkty oraz projekty związane z aranżacją wnętrz przyciągają wielu. Pomimo, iż katalog przeszedł już do historii, sieć IKEA postanowiła zrezygnować z wersji drukowanej.  

Szwedzka sieć IKEA dostarcza klientom meble oraz szeroką gamę artykułów dekoracyjnych. Wiele rodzajów mebli można obejrzeć w gotowych już aranżacjach wnętrz w wielu sklepach stacjonarnych. Tak samo w przypadku katalogów IKEA. Do tej pory można było obejrzeć w formie papierowej liczne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni. Jak się okazuje jednak, tegoroczny katalog będzie ostatnim wydawnictwem szwedzkiego sklepu.

Katalog IKEA doceniany na całym świecie

Początkowo katalog był dostępny jedynie w Szwecji. Z biegiem czasu natomiast, szybko stał się popularny na całym świecie. Od 1951 roku miłośnicy sklepu mogli śledzić nowe trendy w katalogu IKEA. Szacuje się, że największy rekord nakładu przeliczający się na 200 mln egzemplarzy osiągnięto w 2016 roku. Wówczas katalog przetłumaczony został w 32 językach. Fani katalogów zatem będą mogli pochwalić się kultową już kolekcją, gromadzoną przez wiele lat.

Katalog Ikea:

Jaki jest powód rezygnacji z katalogu drukowanego?

Jak wyjaśnia szwedzka sieć, już od dłuższego czasu rozważano koniec emisji drukowanego katalogu. Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa znacząco wpłynęła na tę decyzję. W obecnych czasach wiele spraw oraz dokonywanie zakupów przeniosło się właśnie do Internetu. Użytkownicy chętniej korzystają z licznych aplikacji oraz elektronicznych form komunikacji. IKEA postawiła iść z duchem czasu i także umocnić pozycję tego medium w swoich działaniach. 

Konrad Gruss, Prezes Inter IKEA Systems, dodaje w oświadczeniu: „Od 2000 roku wydawnictwo było dostępne także w formie cyfrowej. Rezygnacja z katalogu to krok w stronę sprzedaży online i cyfrowej komunikacji z klientami. - Zachowania klientów zmieniły się diametralnie, więc katalog, który ukazał się w sierpniu tego roku, będzie ostatnim (...). To jest bardzo racjonalna, ale też emocjonalna decyzja”.

Gdzie teraz szukać inspiracji od IKEA? 

Sieć postawiła na współczesną formę komunikacji. Przede wszystkim kładzie się tu nacisk na stronę internetową, social media oraz aplikacje. Za pośrednictwem tych kanałów udostępniane będą klientom inspirację, które mogą wzbogacić nowe wnętrza w wielu domach, czy biurach. Na pocieszenie warto dodać, iż sieć na pożegnanie zamierza opublikować jesienią 2021 r. specjalną edycję swojego kultowego katalogu.

Zobacz też promocje dla domu tutaj!

Monika Półtorak

Miłośniczka dobrych książek, kina i teatru. W wolnej chwili chętnie wskakuje na rower w poszukiwaniu nowych dla siebie dróg. Kocha lato, uwielbia kwiaty i stara się pamiętać o tym, że śmiech to samo zdrowie. Pasjonatka dobrej, najlepiej włoskiej kuchni.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów!

Kliknij i obserwuj Ding.pl na

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
29 listopada - 1 grudnia 2021
Gazetka Lidl
Black Week w KauflandzieKaufland
25 listopada - 1 grudnia 2021
Gazetka Kaufland
Polomarket - wszystko co ulubione na święta!POLOmarket
24 - 30 listopada 2021
Gazetka POLOmarket
Action ma najlepsze prezenty! Action
24 - 30 listopada 2021
Gazetka Action
Świąteczne miasteczko z Leroy MerlinLeroy Merlin
19 listopada - 24 grudnia 2021
Gazetka Leroy Merlin
Świeżo, tanio z optymizmem  w Intermarche Intermarche Super
30 listopada - 6 grudnia 2021
Gazetka Intermarche Super
W tym tygodniu w Biedronce!     Biedronka
25 lis - 1 gru 2021
Gazetka Biedronka
Szalone okazje w Biedronce Biedronka
15 lis - 1 gru 2021
Gazetka Biedronka
Biedronka - kraina zabawekBiedronka
8 lis - 24 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje świąteczne i nie tylko w Biedronce Biedronka
22 lis - 8 gru 2021
Gazetka Biedronka
Od poniedziałku w BiedronceBiedronka
29 lis - 4 gru 2021
Gazetka Biedronka
Okazje tygodnia w BiedronceBiedronka
29 lis - 15 gru 2021
Gazetka Biedronka
Reklama

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge
LogoKorzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright by INTERIA.PL 1999-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.