• Logo
  • Warszawaul. Mazowiecka

Ikea wycofuje jeden z produktów spożywczych! Może być niebezpieczny.

Okazuje się, że jeden z produktów, który mogliśmy zjeść w sieci Ikea, zostanie wycofany. Nie należy spożywać tamtejszego chrupkiego pieczywa.

Ikea wycofuje pieczywo

Ikea Polska postanowiła wycofać dwie partie pieczywa chrupkiego, które dostępne było w sprzedaży. Wykryto w nim szkodliwy składnik, czyli tlenek etylenu w sezamie. O całej sprawie został powiadomiony GIS. Jeżeli kupowaliście produkt tego typu w ostatnim czasie, warto sprawdzić szczegóły na opakowaniu. Wycofano pieczywo producenta Lantmännen Cerealia Oy, Salmisaarenaukio 1, Helsinki, P.O Box 315, 00181 Helsinki, Finlandia. Dystrybutor: IKEA Reatail Sp. z o.o., Pl. Szwedzki 3, 05-090 Raszyn. Ikea wycofała produkt z półek natychmiast, gdy dowiedziała się o wadzie. Produkty zostały zablokowane w magazynach, tak nie mogły dotrzeć do klientów. Proces wycofywania jest też monitorowany przez GIS.

Szczegóły wycofanego produktu

Nazwa pieczywa chrupkiego to Multigran Crispbread 250g, numer produktu: 3067203, data minimalnej trwałości: 13.02.2021 oraz 30.03.2021.

Zdjęcie:

pieczywo chrupie Ikea
Źródło:Ikea

Czym grozi spożycie wadliwego produktu?

Zawarty w chlebku tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia i zakazuje się stosowanie go i wprowadzanie na rynek w całej UE. Spożycie śladowej ilości tej substancji nie powinno nam zaszkodzić, jednak stałe narażenie na składnik może powodować wiele zaburzeń m.in. zanik węchu, zapalenia spojówek i wiele innych.

Zobacz katalog Ikea i Jysk:

Paulina Kopeć

Miłośniczka muzyki, podróży, dobrych filmów i książek. W wolnym czasie tworzy muzykę, reportaże radiowe i pisze. Kocha życie! Ma w planach kilka podróży autostopowych i nie tylko. Chce widzieć szczęście w każdej małej rzeczy, bo piękno jest tuż obok, każdego dnia. Piękno jest nawet w kawie i uśmiechu, a uśmiech może zmienić cały dzień, może nawet zmienić człowieka. Paulina, kolekcjonerka uśmiechów.

Włącz powiadomienia o ulubionych produktach:

  • Gis
  • Ding poleca
  • Promocje
  • Pieczywo
  • Jysk
  • Ikea
Gazetki

Gazetki wybrane dla Ciebie

Od poniedziałku w LidluLidl
1 - 3 marca 2021
Gazetka Lidl
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lutego 2021
Gazetka Castorama
30 Urodziny Black Red WhiteBlack Red White
25 lutego - 12 marca 2021
Gazetka Black Red White
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lutego - 2 marca 2021
Gazetka Leroy Merlin
Czas na porządki z TescoTesco Centra Handlowe
25 lutego - 3 marca 2021
Gazetka Tesco Centra Handlowe
Kolekcja Wiosna-Lato w DekoriaDekoria
12 lutego - 31 sierpnia 2021
Gazetka Dekoria
Rossman pomaga kobietomRossmann
16 - 28 lut 2021
Gazetka Rossmann
Rossmann - przygotuj się do świąt!Rossmann
1 - 15 mar 2021
Gazetka Rossmann
Radość z dojrzałości Rossmann SkarbRossmann
1 sty - 31 mar 2021
Gazetka Rossmann
Podłogi i drzwi w Castoramie!Castorama
10 - 28 lut 2021
Gazetka Castorama
To nigdy nie było takie proste - Leroy MerlinLeroy Merlin
10 lut - 2 mar 2021
Gazetka Leroy Merlin
Pepco - poznaj jakość, pokochaj cenę!Pepco
25 lut - 3 mar 2021
Gazetka Pepco

Ding.pl to serwis internetowy prezentujący gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów i dużych sieci handlowych. Dzięki geolokalizacji otrzymasz przede wszystkim oferty sklepów, z Twojego bliskiego otoczenia. Dodatkowo na stronie znajdziesz adresy sklepów, więc w trakcie podróży bez problemu trafisz do ulubionego sklepu.

Na naszym serwisie znajdziesz najlepsze promocje i oferty z całej Polski. Dzięki Ding.pl w prosty sposób porównasz ceny z różnych sklepów i rozsądnie zaplanujecie zakupy. Chcesz tanio kupić cukier lub panele podłogowe. Kupić rower na prezent? Spróbować piwa w okazyjnej cenie? Z Ding.pl jest to bardzo proste! U nas dostaniesz nową gazetkę promocyjną sklepu: Lidl, Biedronka, IKEA, Media Markt czy Leroy Merlin.

Nie interesują cię wszystkie promocyjne produkty? Chcesz dostawać powiadomienia tylko od wybranych sieci? Wypatrujesz jakiegoś produktu w najniższej cenie? W Ding.pl zakupy są proste i przyjemne! W naszym serwisie możesz włączyć powiadomienia do ulubionych produktów i sieci sklepów, dzięki czemu nigdy nie przegapisz najlepszych ofert. Dodatkowo z Ding.pl możesz stworzyć listę zakupową, którą zabierzesz ze sobą!

Ding.pl jest wszędzie tam, gdzie najlepsze promocje i okazje! Z nami nigdy nie przegapisz nowych promocji sklepów Pepco, Jysk, Tesco, RTV EURO AGD czy Rossmann!

Ding.pl jest dostępne również w formie aplikacji mobilnej. Możecie ją pobrać za darmo z naszej strony internetowej.

Eu Badge